Pravda a láska .....

18. listopadu 2018 v 0:27
Pravda, láska, lež, nenávist. To byla sakra kombinace slov v tom devětaosmdesátém. Po 29 letech se alespoň pro mě význam těchto Václavových slov trošičku rozmazal. Jasně, můj problém. Já jsem asi dost hloupě věřil, že se u nás může něco pohnout správným směrem. No jo, v mém nazírání světa správným směrem. Klíči jsem sice na Václaváku nezvonil, ale naděje mi nechyběla. Studentská léta jsem už taky chvíli měl za sebou.
Život šel dál a ti "kvalitní" se začali zase prosazovat. Prostě na to měli. Tak jsem to bral a myslel, že už je to napořád. Nezkusíš, nevíš. Neumíš, neřeš. Nedovedl jsem si představit, co by mě mohlo " na sklonku života" ještě nas…t natolik, že bych třeba jen tohle napsal. I když je to na mém blogu, který snad nikdo ani nečte a nikoho asi nezajímá. Nevadí, prostě se s tím musím srovnat a na náměstích jsem to neventiloval ani v dobách minulých.
Pravda, láska, lež, nenávist. Co se od té doby objevilo slov v tak aktuálních a pro mé chápání světa tak nepřijatelných spojeních. Některá ta slova za to nemůžou, mají opravdu dobrý základ a myšlenku. Kdo by ale hledal na wikipedii , možná b se divil, cože seto tam plácá za nesmysly. Některá slovní spojení jsem považoval za výplod své neúspěšně mysli. Poslední měsíce "probuzení národa" mě však omlouvají.
A jaká slova a slovní spojení teď zabírají místo v mé hlavě?
- prachy nade vše
- slušnost je definice hlupáka
- na hradě nesedí prezident, ale kdosi….
- k čemu nám je stíhaný premiér
- drž hubu a krok "zmr.e

Prezident a předseda vlády dnes?
Myslím, že raději se k těmto dvěma osobám, funkcím a institucím někdy jindy možná ještě vrátím. Dnes jsem jen smutným občanem. Smutným z toho, že se může odehrávat to, čeho jsme svědky. Jsem smutný z toho, že musí vznikat aktivity jako Milion chvilek pro demokracii, skupina AUVA či jim podobné. Škoda, že jim bylo umožněno vzniknout, díky jim, že vznikly. Díky lidem, kterým to není jedno. Díky lidem, kteří to umí veřejně vykřičet. Díky lidem, kteří to dokážou i ostatním vysvětlit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama