Možná přijde i kouzelník

31. července 2018 v 13:24
Horko, vedro, přetopeno. Kdyby to nepstihlo celou Evropu, měl bych pocit , že nás stvořitel trestá. Trestá za to, že zase nečinně čučíme na vývoj a nic s tím neděláme. Při zamyšlení nad současným děním v EU mi to připadá ještě pravděpodobnější. Ale že by trestal obyvatele celého kontinentu za jejich vládce?

Další věc, která mě napadá, je příprava. Možná, že se tady v Evropě připravujeme na zvýšení počtu obyvatel. A to počasí je přípravou na nové posily, které jsou zvyklé na teplo. A třeba to nenude úplně na pytel. Slyšel jsem, že ve standardně "horkých zemí" se v přes den moc nebo vůbec nepracuje. Tak třeba tu vzniknou nové zvyklosti, jenž nám návštěvníci přinesou a naši lidé je s radostí přijmou. Určitě zase ne všichni. Někteří jsou staré onzervy a ty práci neodnaučíš. Jejich věc.

Ovšem my se snažíme být připravení na každou situaci. A možná proto si tu zavádíme systém, kdy není potřeba pracovat, je potřeba jen pozorně poslouchat a bez odmluv plnit příkazy a přání vyvolených, vlastně zvolených. Ale kdo a proč je stále volí? Vždyť těch korýtek je jen pár. A stačí se zapomenout a už se vezeš. A není to jen z VIP salónku na letišti Václava Havla. Právě se plní bobříky mlčení a poslušnosti v Praze. Na odchodu jsou ti, kterým byly vládcem odebrány. Možná přijde kouzelník a vysvětlí lidem proč ti pracovití, úspěšní a nikdy nechybující členové hnutí opouští vedoucí pozice místní vládnoucí party. ANO, kouzelník. Žádná kouzla, triky to jsou. A lid na ně naskakuje. AB začíná abeceda, ale AB je kouzelník. Mávnutím proutku se z kvalitního stane outsider a z neznámého pak kandidát na velitele. Vojsko musí generála pochopit. A tak se věrní dosud staví do řady za záda budocího kádra. Kouzlo? Ani náhodou a to ani kouzlo osobnosti. Triky, síla, klimatizované kanceláře, dozorčí rady, sláva, víc než drobné..........

A co dál? ANO, drž hubu a krok, pán se ti odmění. Ale to už dobře znám. Jen s tou odměnou to je horší. Žádné se na mně nedostalo v době "na věčné časy", po žádné netoužím ani dnes. A tak zase jen tupě mlátím pantem a denně si říkám: "Možná přijde i kouzelník"." Možná, možná přijde. Ale nic pro blaho lidu neudělá, stejně jako trikový mág, co už tady slibuje" poručíme větru dešti" a všem přidáme. Mě zatím přidali akorát starostí a špatné nálady.

NE, kouzelník to nevyřeší! ANO, musíme to odpískat sami. ANO, je potřeba si uvědomit, že po letních vedrech přijde ochlazení a nám se život zlepší. Po vystřízlivění z Absolutního Národního Otupění je budoucnost mírně řečeno nejistá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama