Červenec 2018

Možná přijde i kouzelník

31. července 2018 v 13:24
Horko, vedro, přetopeno. Kdyby to nepstihlo celou Evropu, měl bych pocit , že nás stvořitel trestá. Trestá za to, že zase nečinně čučíme na vývoj a nic s tím neděláme. Při zamyšlení nad současným děním v EU mi to připadá ještě pravděpodobnější. Ale že by trestal obyvatele celého kontinentu za jejich vládce?

Další věc, která mě napadá, je příprava. Možná, že se tady v Evropě připravujeme na zvýšení počtu obyvatel. A to počasí je přípravou na nové posily, které jsou zvyklé na teplo. A třeba to nenude úplně na pytel. Slyšel jsem, že ve standardně "horkých zemí" se v přes den moc nebo vůbec nepracuje. Tak třeba tu vzniknou nové zvyklosti, jenž nám návštěvníci přinesou a naši lidé je s radostí přijmou. Určitě zase ne všichni. Někteří jsou staré onzervy a ty práci neodnaučíš. Jejich věc.

Ovšem my se snažíme být připravení na každou situaci. A možná proto si tu zavádíme systém, kdy není potřeba pracovat, je potřeba jen pozorně poslouchat a bez odmluv plnit příkazy a přání vyvolených, vlastně zvolených. Ale kdo a proč je stále volí? Vždyť těch korýtek je jen pár. A stačí se zapomenout a už se vezeš. A není to jen z VIP salónku na letišti Václava Havla. Právě se plní bobříky mlčení a poslušnosti v Praze. Na odchodu jsou ti, kterým byly vládcem odebrány. Možná přijde kouzelník a vysvětlí lidem proč ti pracovití, úspěšní a nikdy nechybující členové hnutí opouští vedoucí pozice místní vládnoucí party. ANO, kouzelník. Žádná kouzla, triky to jsou. A lid na ně naskakuje. AB začíná abeceda, ale AB je kouzelník. Mávnutím proutku se z kvalitního stane outsider a z neznámého pak kandidát na velitele. Vojsko musí generála pochopit. A tak se věrní dosud staví do řady za záda budocího kádra. Kouzlo? Ani náhodou a to ani kouzlo osobnosti. Triky, síla, klimatizované kanceláře, dozorčí rady, sláva, víc než drobné..........

A co dál? ANO, drž hubu a krok, pán se ti odmění. Ale to už dobře znám. Jen s tou odměnou to je horší. Žádné se na mně nedostalo v době "na věčné časy", po žádné netoužím ani dnes. A tak zase jen tupě mlátím pantem a denně si říkám: "Možná přijde i kouzelník"." Možná, možná přijde. Ale nic pro blaho lidu neudělá, stejně jako trikový mág, co už tady slibuje" poručíme větru dešti" a všem přidáme. Mě zatím přidali akorát starostí a špatné nálady.

NE, kouzelník to nevyřeší! ANO, musíme to odpískat sami. ANO, je potřeba si uvědomit, že po letních vedrech přijde ochlazení a nám se život zlepší. Po vystřízlivění z Absolutního Národního Otupění je budoucnost mírně řečeno nejistá!