Dopis

19. března 2018 v 21:42
Dopis je to počmárané papírové tajemství, co se skrývá v obálce? Dopis je to, co zasunu do obálky, donesu na poštu a věřím, že to k adresátoi dorazí v pořádku a včas? Dopis je to, za co platím platím pořád víc a víc? Nebo je dopis je i to, co "namastím" do počítače, on mi vynadá za pravopis, některá slova, která ani nechci použít mi do textu vpraví sám svým rozhodnutím a to dílko pak v "nanookamžiku" pošlu adresátovi? Nebo je dopis to, co má dávno dané zásady a principy a je každému fuk, zda je to na papíru nebo v compu?

Jsem stará škola a dopis vyžaduje papír. Jenže... Vadí mi chování prezidenta a chci mu napsat dopis. Sörös nás naše vládo v demisi a chci napsat dopis. Chci taky vyrazit do Číny a tak chci hradním cestovatelům poslat dopis- byl bych jak Colombo. Chci napsat slovenské dopravou zpovykané velitelce stověžaté české Prahy dopis o tom, že nefunguje doprava. Chci napsat komunistům v dopise něco o mlátičce nebo snad mlátičkovi. Chci napsat dopis té paní, co s ní právě bydlím, že už to překračuje všechny stravitelné meze. Chci napsat dopisy firmám, co právě hledají zaměstnace, že jsem tady. Chci napsat dopis statistickému úřadu, že marně hledám kolem sebe lidi s průměrným platem. Chci napsat dopis těm "Czechexitům", aby se odreferendovali někam daleko. Chci psát dopisy. Chci posílat dopisy. Chci aby moje dopisy opravily svět (nebo by stačila ČR). Chci, chci, chci.

Když se budu držet papírových dopisů, za chvíli jsem na sociálních dávkách, protože vše zaplatím za známky. A když to dám doporučeně s oznámením doručení za čtyři nebo dokonce 6 Kč, pak se může i Hermes zdát jako příjemná noc do šesté hodiny ranní. A přes počítač to všechno bude označeno za nevyžádanou poštu a - EU, GDPR trestej hříšníky!

Asi bych tedy raději měl psát dopisy manželce, kde by kompromis ( měna je moc silná věc), měla být denním chlebem spolužití Ale to už zase dávno vím, že házet hrách na zeď se nevyplatí. Stejně to pak někdo musí uklidit. Vždyť ani ta písmenka nahromaděná na papíře či displeji mají pro manželku odlišný význam. Z dopisu se u ní stejně stane přepis, úpis, zápis, nadpis či něco úplně jiného, co se právě hodí k barvě nehtů.

V Německu chce jedna taková měnit hymnu. Nedávno jsem slyšel, že čistě dámské vlaky nejsou diskriminací, alepánské kupé jsou sprosťárna. V Praze se připravují taxíky jen pro ženy a řízené jen ženami. Komu napsat dopis?

Dopis. Rozhodl jsem se proto napsat tuten článek jako dopis. Prostě dopis. Dopis všem. A teď už jen budu čekat na dopis. Na dopis, kde zjistím, že nic nechápu. Dopis o tom, že nejsem sám tak trošku pod hladinou. Dopis o tom, že svět je daleko lepší, než se zdá. Dopis o tom, že na svět je fajn. Dopis o tom, že ........

Dopis. Že by: Jéžíšku.............
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama