Sám sebe se ptám , komu já ten hlas dám?

6. dubna 2017 v 13:28 | tocomnenapada
Sám sebe se ptám , komu já ten hlas dám?

Každé ráno se po probuzení rozhlížím, zda jsem se neprobudil v jiných (bojím se říct) lepších časech. I dnes jsem se probudil tady, prostě tady.
Šestý duben je den stávkujících řidičů, které se v poslšední minutě snaží podplatit premiér. Nedávno jsem četl článek, kde našeho pana premiéra autor nazýval "umělým Bohoušem". Nechápal jsem. Teď už vím, že nic netrvá věčně.
No nic, řidiči autobusů dostanou od umělého 420 mil.Kč do platů. Ne, že bych jim to nepřál. Na jejich platy by se hodila hláška chalanů, ve své době přezdívaných veksláci : "Za takový prachy bych ani ráno nevstával z postele". Takže se nikdo nemůže divit, že už se konečně pohnuli k činu. Mě ale vadí ta připodělanost našich zvolených. Sorry jako, všichni se hned neposír…. Ale nechci se teď pouštět do konkrétností a tak zůstaneme v obecnější rovině. Kdo mlčí, má smůlu. A tak se v naší demokratické (prý sociální) společnosti stalo pravidlem a oficiálním nástrojem hulákání. Kdo bude řvát, toho bychom se měli bát. Sociální politika? A tak se přidává sestřičkám v nemocnicích až ve chvíli, kdy už snad všechny mají koupenou mezinárodní jízdenku. Tento nepříjemný dílčí problém se zaplácne a hurá budovat osobní budoucnost. Ale fuj. Co to je ? Řvou ve školách ? A sakra, ty jsou moc vidět ! Přidáme jim základ a sebereme osobní příplatky. Oni než to pochopí , na něco přijdeme. A zase zpátky do teplých kanclů. Kdo to tam zase huláká ? Copak nás nemůžou nechat chvilku v klidu ? Copak nevědí, že jsou několikery volby a my se musíme připravovat ? My si musíme připravit proslovy! A tak se poskakuje dál. Hasiči, policisti, vojáci ………………. Víte jak my to připadá ? Jak honění odporného hmyzu. Hlyvy pomazané vymýšlejí lepší budoucnost pro podhradí (?!) a otravný hmyz je pořád vyrušuje. Tak vložíme pár peněz do plácaček a jak se ten otravný problematický hmyz objeví- PLÁC. A je chvíli klid.

TOMU ŘÍKÁM SYSTÉM , BOHOUŠI!

A ještě k tomu další volby za dveřmi. Na plácačky už je vyplácáno nesmyslně peněz. Tak vytáhneme osvědčená témata. MALÍ A STŘEDNÍ PODNIKATELÉ. A bude se slibovat ! Ti blbci stávkovat nebudou, to by chcípli! Takže jim slíbíme, pak se vymluvíme na dobré úmysly a hnusnou další stranu v koalici. Kdo z těch kandidujících zasloužilých , co si osobují právo na rozum a tvorbu zákonů pro živnostníky a malé a střední podnákatele , si k "malému podnikání" někdy aspoň čichnul ?
ANO, jsou tam na Malé Straně i velkopodnikatelé, co ty malopodnikatele požírají. Ale o těch se nikdy na předvolebních mítincích nemluví. Tam uslyšíte vždy a od každého bez rozdílu, že živnostníci a malí a střední podnikatelé jsou páteří a budoucností ekonomiky! Dělnická třída…….., ne to už se teď nepoužívá.
Možná že ani nebudu sám , když si ten svůj hlas nechám! Ale doufám, že tady bude víc lidí, co řeknou dost na podzim půjdou tvořit budoucnost! Budoucnost , kde slovo něco znamená, budoucnost , kde radost bude žít a politice zase uvěřit.
Jestli znáte je , dejte vědět, optimismus do žil se mi naleje a nebudu doma sedět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama