Chci se probudit

29. října 2016 v 22:12 | tocomnenapada
Asi se nemůžu probrat ze zlého snu. A musím vám předat to, co všechno se mi pořád zdá. Pořád a pořád . Každý den se z toho něco vrací.
Na Hradě prezident, obklopený arogancí a lží, se s evidentním potěšením vysmívá všem a všemu. Hrad se pomalu ale jistě přetváří v pevnost, kam vstup je jen pro vyvolené a za odměnu. Jeden se soudí se státem ( vlastně nějaká společnost níž nemá nic společného), jiný nemá bezpečnostní prověrku, další je jen loajální úředník ( směrem k veřejnosti ) a mluvčí se chová spíš jako kecal z prodané nevěsty. Arogance, výsměch , pohrdání.
Premiér se rychlými a neobratnými kroky pohybuje ve větříčku, který bohužel považuje za vichr, jemuž se nemá odporovat. Jsme nejlepší a děláme to dobře. Přišly volby. Musíme se nad sebou zamyslet a začít to dělat lépe. Nedaří se nám oslovovat voliče. Sakra odkud fouknul ten větřík ? Jsme demokratická a hrdá země. Nebudeme se podřizovat diktátu, uprchlické kvóty nechceme. No když nám to neschválil, tak se snad nebudeme protivit většině. To by se nám nemuselo vyplatit. A teď to prohlášení směrem k Číně. V tom taky vůbec nejede, když e to veřejnosti nelíbí. To vymysleli na Hradě a on MUSEL. Hvězdným úklonem ve větru událostí pak je vyznamenání Jiřího Bradyho. Vlastně to s tou Čínou tak nemyslel ( to ten Hrad ) a vyznamenat Bradyho je teď IN.
Vicepremiér a ministr si zase zaslouží politování. Všichni jsou proti němu v útoku. Všichni se snaží zbavit základních lidských práv - vlastnit majetek a dále ho množit. A to jak se dá. Nechte mu přece jeho právo ministrovat, vlastnit , vymýšlet , schvalovat a kontrolovat. A o co tady vlastně běží ? Státní svátek ? Čechem vlastně ani původem není, na Slovensku by ho asi moc nechtěli . Tak raději alibisticky mimo problematické dění , protože kdo se teď na chvíli ztratí , může hodně nabýt . A to je věda. Jen zase ty děti ta to můžou. Chtěli na výlet.
Jako blesk z čistého nebe se objevují rytíři dneška a vyhánějí lidi do ulic. Sedlají koně a vyráží v čele " pravdu a lásku hájících vojsk" zachránit "tonoucí nevědomce". Škoda jen , že na koně nasedají především tací, kterým už se to těžko věří. Má snad někdo při vší úctě důvěru v to, že například paní Němcová a další ze " staré zasloužilé gardy" jsou tou správnou hybnou energií aktuálně se vzdouvajícího odboje ? A ještě komunisti kážou morálku.
Ale na z davu vystupují i jiní. A těm bych i chtěl věřit . Viděl jsem je na Staromáku, viděl jsem je před těmi tisíci natěšených lidí, viděl jsem je…………
Pravda, láska , lež, nenávist, závist, zloba, pohrdání, výsměch, smutek, důvěra, arogance, podělanost, hrdinství, diktatura, demokracie ……………………
Já se chci probudit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radim Radim | 13. ledna 2017 v 21:39 | Reagovat

http://www.humr.cz/wow/nejvetsi-hokejova-bitka-v-dejinach-kanada-vs-sovetsky-svaz-v-v-piestanech/

2 mkconsulting mkconsulting | 24. února 2017 v 20:19 | Reagovat

Účetnictví jak má být http://mkconsulting.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama