Chcete prodat byt nebo dům ? Chcete koupit dům či byt ? S nebo bez ?

25. října 2016 v 11:49 | tocomnenapada

Je to ale zvláštní co ? Neplaťte provize realitním kancelářím ! Ušetřte, zní každodenně u médií . Bez realitky , to je ono.A je to opravdu tak ?
Na první pohled to vypadá fajn a určitě se to někomu i povede. Postavit to ale jako plošné řešení každého prodeje je nebetyčný hazard. Co vlastně ta skvělá "bezrelitka" nabízí ?
První , co se ukáže , je informace , že neplatíte provizi. Ale každý na bezrealitce provizi platí. Jem se to jmenuje jinak, třeba ceník inzerce a služeb. A tam to frčí-inzerce , právní služby,úschova kupní ceny, hypotéka. Provize realitních kanceláří všechny tyhle služby zahrnuje . Klient tedy platí za stejné služby pod jiným názvem.
Vezměme si inzerci. Bez realitka nabízí čytři možné úrovně inzerce , odstupňované rozsahem a cenou. Vyberte si a máte to ( vlastně skoro nic ) za 99 Kč. Za špičkový balíček PREMIUM 999 Kč. Koupíte definované služby a …… A nic. Jen to co tam je napsáno. Jedenkrát zvýraznění inzerátu na jasně danou dobu , jedno až 5 topování po dobu inzerce , zafixování na prvních pozicích a pár dalších věcí. Zase nic , co by nebylo v možnostech a nabídce realitních kanceláří.
RK ale můžou v rámci svých služeb pracovat individuálně podle vývoje situace a přání klienta. A to všechno je zahrnuto v provizi.
Statečně je ale potřeba přiznat , že řada realitních kanceláří pracuje systémem bezrealitka. Zveřejníme inzerát a čekáme. Čekáme dokud se někdo neozve. Jsou reakce , předáme klientovi. Nejsou reakce , čekáme a nevnášíme do procesu zbytečnou iniciativu. Prostě je to jako všude. Kvalitu si člověk musí najít.
A tak si myslím, že transakce za mnohdy několika milionů korun českých stojí za trochu času a přemýšlení . A je nepochybné, že na českém trhu působí řada realitních kanceláří s dobrým jménem , které si ale budovaly často mnoho roků. Spolupráce s nimi pak sice nešetří majiteli nemovitosti "počáteční účtované náklady " z ceníku inzerce a služeb nebo obsažené v provizi ale s vysokou pravděpodobností znamená více peněz z vyšší realizované prodejní ceny.

S dobrou realitkou neušetříte , s dobrou realitkou v klidu a bezpečí vyděláte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama