Říjen 2016

Chci se probudit

29. října 2016 v 22:12 | tocomnenapada
Asi se nemůžu probrat ze zlého snu. A musím vám předat to, co všechno se mi pořád zdá. Pořád a pořád . Každý den se z toho něco vrací.
Na Hradě prezident, obklopený arogancí a lží, se s evidentním potěšením vysmívá všem a všemu. Hrad se pomalu ale jistě přetváří v pevnost, kam vstup je jen pro vyvolené a za odměnu. Jeden se soudí se státem ( vlastně nějaká společnost níž nemá nic společného), jiný nemá bezpečnostní prověrku, další je jen loajální úředník ( směrem k veřejnosti ) a mluvčí se chová spíš jako kecal z prodané nevěsty. Arogance, výsměch , pohrdání.
Premiér se rychlými a neobratnými kroky pohybuje ve větříčku, který bohužel považuje za vichr, jemuž se nemá odporovat. Jsme nejlepší a děláme to dobře. Přišly volby. Musíme se nad sebou zamyslet a začít to dělat lépe. Nedaří se nám oslovovat voliče. Sakra odkud fouknul ten větřík ? Jsme demokratická a hrdá země. Nebudeme se podřizovat diktátu, uprchlické kvóty nechceme. No když nám to neschválil, tak se snad nebudeme protivit většině. To by se nám nemuselo vyplatit. A teď to prohlášení směrem k Číně. V tom taky vůbec nejede, když e to veřejnosti nelíbí. To vymysleli na Hradě a on MUSEL. Hvězdným úklonem ve větru událostí pak je vyznamenání Jiřího Bradyho. Vlastně to s tou Čínou tak nemyslel ( to ten Hrad ) a vyznamenat Bradyho je teď IN.
Vicepremiér a ministr si zase zaslouží politování. Všichni jsou proti němu v útoku. Všichni se snaží zbavit základních lidských práv - vlastnit majetek a dále ho množit. A to jak se dá. Nechte mu přece jeho právo ministrovat, vlastnit , vymýšlet , schvalovat a kontrolovat. A o co tady vlastně běží ? Státní svátek ? Čechem vlastně ani původem není, na Slovensku by ho asi moc nechtěli . Tak raději alibisticky mimo problematické dění , protože kdo se teď na chvíli ztratí , může hodně nabýt . A to je věda. Jen zase ty děti ta to můžou. Chtěli na výlet.
Jako blesk z čistého nebe se objevují rytíři dneška a vyhánějí lidi do ulic. Sedlají koně a vyráží v čele " pravdu a lásku hájících vojsk" zachránit "tonoucí nevědomce". Škoda jen , že na koně nasedají především tací, kterým už se to těžko věří. Má snad někdo při vší úctě důvěru v to, že například paní Němcová a další ze " staré zasloužilé gardy" jsou tou správnou hybnou energií aktuálně se vzdouvajícího odboje ? A ještě komunisti kážou morálku.
Ale na z davu vystupují i jiní. A těm bych i chtěl věřit . Viděl jsem je na Staromáku, viděl jsem je před těmi tisíci natěšených lidí, viděl jsem je…………
Pravda, láska , lež, nenávist, závist, zloba, pohrdání, výsměch, smutek, důvěra, arogance, podělanost, hrdinství, diktatura, demokracie ……………………
Já se chci probudit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chcete prodat byt nebo dům ? Chcete koupit dům či byt ? S nebo bez ?

25. října 2016 v 11:49 | tocomnenapada

Je to ale zvláštní co ? Neplaťte provize realitním kancelářím ! Ušetřte, zní každodenně u médií . Bez realitky , to je ono.A je to opravdu tak ?
Na první pohled to vypadá fajn a určitě se to někomu i povede. Postavit to ale jako plošné řešení každého prodeje je nebetyčný hazard. Co vlastně ta skvělá "bezrelitka" nabízí ?
První , co se ukáže , je informace , že neplatíte provizi. Ale každý na bezrealitce provizi platí. Jem se to jmenuje jinak, třeba ceník inzerce a služeb. A tam to frčí-inzerce , právní služby,úschova kupní ceny, hypotéka. Provize realitních kanceláří všechny tyhle služby zahrnuje . Klient tedy platí za stejné služby pod jiným názvem.
Vezměme si inzerci. Bez realitka nabízí čytři možné úrovně inzerce , odstupňované rozsahem a cenou. Vyberte si a máte to ( vlastně skoro nic ) za 99 Kč. Za špičkový balíček PREMIUM 999 Kč. Koupíte definované služby a …… A nic. Jen to co tam je napsáno. Jedenkrát zvýraznění inzerátu na jasně danou dobu , jedno až 5 topování po dobu inzerce , zafixování na prvních pozicích a pár dalších věcí. Zase nic , co by nebylo v možnostech a nabídce realitních kanceláří.
RK ale můžou v rámci svých služeb pracovat individuálně podle vývoje situace a přání klienta. A to všechno je zahrnuto v provizi.
Statečně je ale potřeba přiznat , že řada realitních kanceláří pracuje systémem bezrealitka. Zveřejníme inzerát a čekáme. Čekáme dokud se někdo neozve. Jsou reakce , předáme klientovi. Nejsou reakce , čekáme a nevnášíme do procesu zbytečnou iniciativu. Prostě je to jako všude. Kvalitu si člověk musí najít.
A tak si myslím, že transakce za mnohdy několika milionů korun českých stojí za trochu času a přemýšlení . A je nepochybné, že na českém trhu působí řada realitních kanceláří s dobrým jménem , které si ale budovaly často mnoho roků. Spolupráce s nimi pak sice nešetří majiteli nemovitosti "počáteční účtované náklady " z ceníku inzerce a služeb nebo obsažené v provizi ale s vysokou pravděpodobností znamená více peněz z vyšší realizované prodejní ceny.

S dobrou realitkou neušetříte , s dobrou realitkou v klidu a bezpečí vyděláte.