Živnostník v roce 2016

18. září 2016 v 15:20 | tocomnenapada
Je to už nějaký čas, co jsem politické debaty raději přepínal na jiný kanál. A bylo úplně jedno jaká kravina tam běžela. Všechno mi do uší znělo líp něž ty česky politické bláboly. Dnes , asi proto že venku pršelo nebo byl divný tlak či co já vím, jsem se u televize usadil. Nejdřív ta část naší ( naší ? nevolil jsem je ) vlády A ( jako ANDREJ ) . Bla bla, bla všichni jsou proti mně . Já chudák. A vždyť já nejsem ten ošklivý politik, já nejsem vůbec politik. Mě všichni jen ubližují. A já bych tak rád pomáhal lidu prostému. Ten mě nepřekvapil , obehraná písnička. Kdo chce, ať se nechá dál opíjet představou čistého A.

Ovšem pak nastoupil článek vlády B ( chápej BOHOUŠ ). Taky nepřekvapil, ale o něco víc rozladil. Proč nemáme v čele chováním "velké politiky" ? A i B se navzájem napadají, ukazují na sebe prstem. Když ale dojde na lámání chleba, poctivě a bez řečí se rozdělí. To je silná stránka téhle vlády, řekl dnes u Moravce pan premiér. Jen se asi stále nedaří najít ten správný kalkulační vzorec a tak je potřeba vydržet až do konce volebního období. Vždyť jsme přeci koalice !

Na jednu věc ale mají určitě náhled společný a nerozlučný. Tou věcí jsou živnostníci, malí a podnikatelé. Každá vláda dosud měla podpory živnostníků i malých a dokonce i středních podnikatelů "plnou hubu". Nikdy nic pořádného z toho nebylo. Vždy se našly nepředvídatelné překážky . Vždy to byla opozice a předchozí vláda, někdy koaliční partneři , kteří nechápali čistotu myšlenek těch, kteří by před volbami za ty drobné podnikatele, záchranu a neodmyslitelnou součást ekonomiky, položili vlastní životy.

Vláda A společně ( ?? ) s B si malými podnikateli náladu kazit nenechá . Mají totiž tolik problému sobě vlastních a navzájem , že zcela nepokrytě soupeří o voličské davy. A jdou na to různě, jen to vzájemné osočování připomínající divadelní představení, je jim společné. Proč divadlo ? Spadne -li opona , pak co jsme si to jsme si . Já židle , ty židle. Já zájmy, ty zájmy. Ovšem to jim ani snad nelze zazlívat. To je snad přirozené pro politiky a to ať už jsou v politice od školy , naskočili do ní poměrně nedávno a nebo vlastně politiky ani nejsou , protože se tak stále cítí a za všech okolností to stále zdůrazňují.

Ale zpátky k živnostníkům. Z pohledu současného tandemu A+B jsou mimo jejich rozlišovací schopnosti. Prostě nepodstatná součást života. Podnikatelé, nemyslím dnešním žargonem oligarchové, nepatří prý mezi pracující většinu . A živnostníka určitě nenapadne stávkovat před úřadem vlády nebo vyhrožovat zavřením svých provozoven. Tím vůbec nemám v úmyslu zpochybňovat nároky profesí, které takové praktiky hojně používají. Jen by se neměly nechat tupě očkovat odborovými infekcemi. A teď před volbami proud soucítění těch nahoře s těmi potřebnými dosahuje zase extrémních rozměrů. Škoda, že do " předvolebního mikulášského pytlíku" se nevejde nějaký dárek i pro tu páteř každé dobře fungující ekonomiky. Škoda, že živnostníci a malí podnikatelé jsou jen nuceni si pořádně "omýt vemínka" aby bylo z čeho dojit na ty dárky pro jiné.

Ono už to pár let vypadá, že živnostníci a malí podnikatelé jsou ohroženým druhem a hrozí jim zánik. Začne už to konečně někdo brát vážně ? Chápu, že nadojit je potřeba do kádě či pokladny každému veliteli. Pochopte ale i vy, některými z nás zvolení, že živnostníka či malého podnikatele " z venku" nepřivezete jako některé nedostatkové profese a dokonce ani neulovíte na žádnou investiční či podobnou vládní nabídku.A uprchlíci hodní , špatní či na kvóty řešením nejsou . Bratislavský ani jiný summit živnostníky nepodpoří. A on jsou tady, a oni churaví. A oni taky potřebují pochopení. A možná by jim právě teď dobře prosperující ekonomika mohla část pozornosti věnovat. Jsme na začátku abecedy A ( Andrej ) a B ( Bohouš ). Jsme taky na začátku opravdového , nejen ekonomického, života živnostníků a malých podnikatelů v našem domově - v našem Česku ?

Dnešní vystoupení mocností v televizních duelech tomu moc nenasvědčovaly. Škoda, pro živnostníky, škoda pro nás!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama