Parkovací zóny. Dobrá myšlenka ve špatných hlavách ?

13. září 2016 v 13:47 | tocomennapada
Tak dobře to bylo myšlené a tak hrozně to skončilo. Skončilo ? Nevím, ale v tak šíleně špatném stavu to teď je.
Nepochopení ? Hloupost ? Úmysl ? Těžko říct.
Jak si ale vysvětlit například skutečnost , že na Praze 6 vzniklo 17 000 parkovacích míst v modrých zónách, ale prodáno už bylo 18 000 parkovacích povolení ? Náhoda ? Selhání jedince, který neumí počítat ? Praha 7 má kapacitu přibližně 9500 míst, prodaných povolení už je ale přes deset tisíc. Takže to vypadá na systémové řešení parkovacích míst pro rezidenty. Sice to Praha a městské části dělají pro své občany , ale proč je nestáhnout o co nejvíc peněz. Pravděpodobnost , že se sejdou všichni najednou , je velice malá a inkaso za 1 000 povolenek. A že třeba nebudu jako "domácí" mít kde zaparkovat ? I ty nevděčný občane !
Praha chtěla pro svém občany dobře. Proto by si to měli dobře zaplatit. A když bude plno a parkovat se nedá , můžou rezidenti aspoň ( na rozdíl od těch "venkovských nájezdníků ") mávat kartičkou. Kartičkou, která je v tu chvíli bude jednoznačně od těch venkovských odlišovat.
Pak jsou tady ti "cizí". Tak většina z nich by chtěla být slušnými a po zaparkování se vydávají k parkovacím automatům. Hrůza. Ale na druhou stranu by "nesmyslné" ovládání a nefungování parkovacích automatů přinést množství pracovních příležitostí. Osobně bych zavedl pozici průvodce automatem a jednoho vyškoleného odborníka bych postavil ke každému polotovaru honosně nazývanému parkovací automat. V pracovní náplni takového pracovníkaby byla i povinnost vystavovat potvrzení o opakovaných platbách . Tím bychom trošku řešili i kriminalitu ve městě , protože by někdo bojoval proti těm automatickým zlodějům. Nepochopitelné. Ty skvělé technické výtvory neakceptují platbu kartou nebo přes SMS. Nabízejí , neposkytují. Ovšem nechají si za tu fiktivní nabízenou službu zaplatit. Takže ty troubo před tím zázrakem techniky, zaplať ještě jednou. Nezaplatíš -li , my tě při kontrole uvidíme jako neplatiče a přirozeně tě za to potrestáme. Lid prostý začal hledat kde se stala chyba. Odpovědní úředníci a zástupci dodavatele ( ELTODO ) veřejnosti oznámili, že je taková situace vůbec , ale opravdu vůbec , nepřekvapuje. Prý se jedná o SYSTÉMOVOU chybu, o které vědí a v blíže nespecifikované době ji odstraní !!!!!! Máte s tím problém ? Vždyť v naší pražské pýše zvané Blanka se pokutovala jak na běžícím pásu. Pravda chybně nastavená technika. No a ? Něco se lidem vrátí, něco propadne městu . A jede se dál !!!!! A tady byste se "hrdlili" o pár korunek ?
Kdo víte, jak se zóny plánovaly a jaký účel byl pro jejich zavedení v kterém místě rozhodující , dejte mi prosím vědět. Neuvěřitelně v téhle záležitosti tápu. Člověk přijede k nákupnímu centru , kde denně nakupují stovky místních . Na zemi čáry , před očima automat před opravou. Cena za hodinu parkování 40 Kč , minimální platba 15 Kč !?!?!? Dopravní opatření jak fík. Co na to lidi a co teprve ti živnostníci a podnikatelé, kteří tam pro vyšší blaho místních usedlíků nabízejí svvoje dovednosti ? Úředníku, zajdi se na taková místa podívat a poptej se tam .
Jasně , má to mouchy . Komplikuje to život, krade to lidem peníze, obrazně i doopravdy. A co to přináší a kolik to stojí ? Co to přináší je vidět každý den, každou hodinu, každou minutu. Co to stojí nikdo neví. Vysoutěžený , měsíce připravovaný projekt. Jaká byla použita kriteria pro úspěšného uchazeče ? Finanční náročnost nebyla " ve hře " ? A´t to stojí co to stojí ? On to někdo zaplatí . A když to nevyjde , něco se třeba zdraží,. Nebo můžeme vydat dalších 1 000 cči 2 000 a kdyby ……. tak X tisíc kartiček . Postupů a řešení je řada. Ale co mně asi nejvíc dorazilo bylo vyjádření provozovatelů a magistrátu :

"Náklady na provoz systému nelze v současné době vyčíslit. Možná budeme nějaké informace na toto téma mít na začátku příštího roku ."

Fakt jsem na to koukal v televizi. To nemůže být pravda , to si někdo zašpásoval a chce určitě poškodit toho nebo toho v nadcházejících volbách. Ale v Praze nejsou. Tak proč by to kdo říkal ? A jak jsou nastavené finanční toky mezi magistrátem, městskými částmi a provozovatelem ? Miliony sem, miliony tam, tisíce sem , tisíce tam, koruny sem, koruny tam, halíře sem , halíře tam, halíře onam. Jaký podíl z inkasovaných peněz zůstane městu ? A na co dosáhne městská část ? Na jaké "výdobytkz" z výnossu parkovacích zón si občan sáhne ? Bude dostávat provozovatel dostatek na provoz, uvedení a udržování v předpokládaném funkčním stavu ?
Moc otázek pro jednoho a budoucnost nejistá. Fakt je , že to není postavené ideálně a logicky, technicky nefunguje dobře. Peníze už se v tom ale točí a točí a točí a točí . ANO, i přes současné DROBNÉ nevyjasněnosti a komplikace nepochybně už brzy bude líp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama