Krnáčová se nám v Praze možná jenom zdá

19. září 2016 v 12:00 | tocomennapada
Praha měla už ve svém čele leckoho. Současná primátorka mi ale začíná připadat jako sen. Vidět ji v poslední době skoro není , slyšet jakbysmet. První moment , kdy mám pocit , že se mi o primátorce v čele Prahy jen zdá. Pravdou je, že doby kdy hodně mluvila a rádá se ukazovala při různých příležitostech ( kde taky vyslovovala svoje pohledy na okolní svět ) byla jak nepovedená komedie. Nevím, co bylo příčinou jejího odchodu do téměř totální ilegality , ale teď je spíš tragedie. Primátorka získává status paní Colombové a slovem ( možnáí nejen slovem ) vládne pan náměstek ze strany koaliční. Určitě to nevypadá jako " Kdo nic nedělá , nic nezkazí "!
Ale pozor. Nedávno jsem si přečetl vyjádření paní primátorky k věci, která má s Prahou pramálo přímého nebo lépe řečeno viditelného a veřejně prezentovaného spojení. Parlament se vypořádat s návrhem a všemi navrhovanými změnami zákona o střetu zájmů. Nebyl jsem u toho a tak si dovolím převzít a citovat Hospodářské noviny :
Je správné, že poslanci přijali zákon o střetu zájmů, myslí si důležitá členka hnutí ANO a pražská primátorka Andriana Krnáčová. Novela ministrům a dalším členům vlády mimo jiné zakáže vlastnit média a firmám, v nichž mají čtvrtinový podíl, žádat o dotace a státní zakázky. "Je to pozitivní. Souhlasím s tím zákonem," řekla v rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny Adriana Krnáčová. Následně však dodala, že kdyby byla poslankyně, zachovala by se stejně jako zákonodárci ANO, kteří hlasovali proti. "Být ve sněmovně, budu respektovat rozhodnutí klubu," vysvětlila primátorka. Jsem loajální k naší straně, takže bych hlasovala proti. Ale jak jsem už řekla a za tím si stojím, můj osobní názor je, že je to dobře, když ho (zákon) budeme mít," dodala.
Moc jsem postoj pražské šéfky nepochopil . Co tím vlastně chtěla opravdu lidem sdělit ? A jak postupuje na postu primátorky ? Taky proti svému přesvědčení, možná na škodu očanům města ale zato v souladu a plné loajálnosti k jejich straně ? Straně ? Sakra paní Krnáčová ……………………
Dnes jsem sezv denního tisku doz věděl, že tunel Blanka slaví první výročí ZKUŠEBNÍHO provozu. ANO, zkušebního. V " normálním " provozu být nemůže , protože hlavní město obešlo podmínky stavebního povolení, které stanovilo mimo jiné, že tunel Blanka může být zprovozněn až poté, co bude dokončen Pražský okruh. Tato podmínka ze stavebního povolení z listopadu 2006 má číslo 83 a zní zcela jasně: Tunelový komplex Blanka může být uveden do provozu až poté, co bude dokončen a spuštěn celý Pražský okruh. A až tehdy může být zkolaudován. Jenže zatímco Blanka právě toto pondělí slaví roční výročí svého zprovoznění, Pražský okruh nebude hotový ještě nejméně deset let. Aby hlavní město mohlo uvést Blanku do provozu, uvedenou podmínku stavebního povolení obešlo: zahájilo zkušební provoz. A očekává, že bude trvat až do doby, než bude možné tunel zkolaudovat.
A když si k tomu člověk přidá taškařice a nesmysly kolem parkovacích zón v Praze , chtěl by se rychle probudit.

No není tohle jak ze špatného snu ? Co ale bude, až se probudíme ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama