Jeden chce zabraňovat, druhá vysídluje. Kocourkov či předvolební běsnění ?

20. září 2016 v 20:53 | tocomnenapada
Co je vlastně ta koalice a jak funguje ? Za pár posledních dní jsem nabyl dojmu, že se obsah některých pojmů minimálně zamlžuje. Prý nám vládne koalice tří politických stran, vlastně dvou politických stran a jednoho nepolitického sdružení. ANO, to slýchávám v různých obdobách často. Vypadá to ale, že ve vládě jsou samí hluchoněmí . Denně si přes média dopisují , sociální sítě jsou jejich "nejkvalitnějším a nejpádnějším" dorozumívacím prostředkem. Co na tom zasedání vlády dělají ? Třeba jim chybí tlumočník do znakové řeči. Jinak si neumím vysvětlit ty poslední dobou snad každodenní veřejné rozhovory přes média.

Možná kdyby spolu občas mluvili, nenavrhovali by věci , které samy o sobě jsou víceméně nesmysly , ale ještě představují zcela opačné dopady. Efekt z jednoho jde přímo efektu z druhého. Tak třeba příspěvek na dojíždění do zaměstnání. Blbost , která už sama ukázala , jak velká je to blbost. Ale stále platí a paní ministryně ho považuje za jeden ze svých velkých kroků proti nezaměstnanosti, která vlastně v této době žádným problémem není. A PROTI tomu teď vyrukuje další člen vlády s opatřeními na zastavení vylidňování venkova. Vylidňování venkova je vskutku špatná věc a je dobré a žádoucí se pokusit něco proti takovému trendu udělat. Ovšem sleva 500 korun na sociálním pojištění je ve svém účinku stejná blbost jako ten příspěvek na dojíždění. Zachraňující účinky zvýhodněného ( a jakpak by si to pan ministr představoval ? ) jsou taky spíš předvolební rétorikou na hranici volitelnosti se zmítající strany. Lehce mě zaskočilo, že k takové fikci se ústy svého předsedy hlásí i Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky.
Zdalipak si vážení členové vlády s panem premiérem všimli , že příspěvek na dojíždění do zaměstnání podporuje hledání zaměstnání mimo ty " mrtvé" vesnice a směšný odpočet ze sociálního pojištění by zase měl v těch vesnicích lidi udržet ? Jedno tam, druhé zpátky.

Hlavně , že státní rozpočet ……….. To je kapitola sama pro sebe a ty , kteří " mu prý rozumí".

Jak že to říkal jeden nejmenovaný předseda vlády ? " Kdyby tady přistáli Marťani, tak já s nimi ……….. Lidi moc nemyslete a nechte nás to zase dál dělat !!!

A kdyby neumřeli ……..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 25. září 2016 v 11:10 | Reagovat

Já si myslím, že příspěvek na dojíždění do práce tak úplná blbost není. Jsem z Mostecka, tady práce už 25 let nehrozí. Buď jste staří, nebo moc mladí a bezdětní, nebo jste ženská, nebo nemáte tříletou praxi, nebo... Takže když někdo pracovat chce, je pro něho dojíždění východiskem. Ale ne za předpokladu, že denně zaplatí 2 - 3 kila za dopravu...

2 Jan Jan | 23. října 2016 v 8:22 | Reagovat

Konečně jsem našel novou práci, na www.personalistika.cz ji můžeš najít i ty.

3 Jan Jan | 23. října 2016 v 21:44 | Reagovat

Správný web s nabídkou prací nalezneš zde www.personalistka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama