Příspěvek na dojíždění je blbost

15. července 2016 v 11:55 | tocomnenapada
Proč řešit věci důležité ? Práce jako práce, úředník dělá , co mu vrchnost přikáže. A vrchnost nemá portřebu jít "dolu" a tak velí z pozice svých kanceláří a z jim vlastní úrovně "znalosti" problémů "běžných" pracujících.
Už při prvních zmínkách o zavedení příspěvku na cestu do zaměstnání byl efekt´příspěvku značně diskutabilním. Po zveřejnění principů a podmnínek bylo patrné, že někdo vymyslel něco, co už je řešení mělo. Jen toho málokdo využíval. Možná by bylo fakt lepší se zamyslet , jak dosáhnout toho , aby se využívaly současně dostupné možnosti. Víte , že zaměstnavatelé, kteří mají např. svůj výrobní provoz umístněný v delší dojezdové vzdálenosti od městských aglomerací, ze kterých mají velký počet zaměstnanců, možnost zaměstnancům přispívat na dopravu do/ze zaměstnání a to jako daňově uznatelý náklad ? Podrobnostem jsem se věnoval už v srpnu 2015
Již tehdy bylo zřejmé, že kdosi vymyslel nadstavbu nefungujícího, místo toho , aby existující nefungující možnost "rozhýbal". Co by bylo efektivnější ? Co by bylo levnější ? Co by bylo jednodušší ? Těžko říct. Jisté ale je , že nic převratného zavedení příspěvku na dojíždění nepřineslo. Jaký že je zájem ? Prý nahnat poslední nezaměstnané do práce přijde státní kasu na další peníze. Úřad práce zmírňuje od července podmínky, za kterých nezaměstnaní dostanou až 3,5 tisíce na dojíždění do práce.
A to by bylo, abychom ty prachy neutratili. Nasměrujeme je na OKD, blesklo určitě v nějaké hlavě pomazané. A tak po úvěru ( nebo úvěrech ) pro firmu jako takovou ( https://www.novinky.cz/ekonomika/408930-babis-dospel-k-nazoru-ze-je-potreba-dat-okd-penize-na-vyplaty-tvrdi-mladek.html?sznhp%3Drss#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=freshnews&utm_term=úvěr%20pro%20okd )
přes příspěvky pro zmírnění dopadů těžby bývalým zaměstnancům
pokračujeme s příspěvkem na dojíždění bývalým zaměstnancům do budoucího zaměstnání .
Ale co na dojíždění odboráři ? Vždyť dojíždění do práce zkracuje život !
A tím bych si možná dokázal vysvětlit důležitost a smysluplnost příspěvku na dojíždění do zaměstnání z pohledu vlády a zainteresovaných ministerstev či jimi zřízených orgánů ( http://www.mpsv.cz/cs/2897 ) jako je tahle Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Ve své činnosti usiluje o vytvoření podmínek pro zdravé, aktivní a důstojné stárnutí a stáří v České republice.
Důchodců je pořád víc a víc. Státní rozpočet musí víc a víc za důchodce vydávat. Když jim bude přidáno na dojíždění za prací , které zkracuje život …....................................

Taky už tomu rozumíte ? Nebo se má všechno úplně jinak ? Kdo ví ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mtb mtb | Web | 15. července 2016 v 12:20 | Reagovat

jááá nwm :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama