A je tady doba dovolených, ideální čas pro opravy silnic

14. července 2016 v 13:29 | Tocomnenapada
Někteří tomu říkají prázdniny ( https://www.novinky.cz/domaci/409148-poslancum-zacaly-prodlouzene-prazdniny-puvodne-meli-koncit-az-v-patek.html ) . Svět nezhroutí, když nějaký zákon nezačne platit od počátku příštího roku, ale případně o měsíc později, zní z úst našich zvolených. A pak to vypadá tak , jak to vypadá.
Právě v době dovolených je asi doprava na silnicích dost zásadní věc. A asi právě proto jsme všechny dálnice, silnice, cesty a cestičky pozavírali, zúžili, začali připravovat k opravám. Než se začnou opravovat povrchy , je životně důležité vyměnit desítky kilometrů svodidel. Kvůli bezpečnosti prý. A současné ze stejného důvodu je nezbytné nasadit strejdy , co sekají trávu. To aby v úsecích , kde se nemění svodidla , řidiči neničili zbytečně povrchy při vysoké rychlosti. A že jsou z toho bouračky ? ( http://zpravy.idnes.cz/hromadna-nehoda-na-d5-0q6-/krimi.aspx?c=A160630_182637_krimi_cen , http://praha.idnes.cz/hromadna-nehoda-na-d5-0q6-/praha-zpravy.aspx?c=A160714_083802_praha-zpravy_nub ). Koho to zajímá ? Dopravní nehody se na rozdíl od oprav či údržby neplánují. Ti plánovači ale musí být mozkovny ! Možná bych doporučil zřidit parlamentní komisi , která by vyšetřila, zda za to může Ťokova úřednická garda, nikdy nechybující borci z ŘSD nebo snad dokonce naše právě částečně reorganizovaná Policie . Svět se ale nezboří a do komise bychom nikopho nenašli. Jsou prázdniny a poslanci jsou taky občané s právem na trošinku toho volníčka. Tak ne , komise bude na něco jiného na podzim.
Nejdřív budeme muset něco udělat s tou Policií . Budou to jen SPEC útvary nebo se to nakonec vezme tak nějak celkově ? Ale možná to necháme chvilku mimo pozornost "hlav pomazaných " ( stejně jako to mýto http://echo24.cz/a/wHCmg/myto-bez-souteze-miliardovou-zakazku-podrzel-s-ano-sobotka , http://video.aktualne.cz/dvtv/myto-znovu-pro-kapsch-moje-svedomi-je-ciste-mozna-to-ale-bud/r~ca2a7b7e492611e68afb002590604f2e/ ) . Svět se nezboří.
Ale pozor. Blíží se volby. A zase to začíná. Kdo je na světe nejkrásnější ? Pardon . Kdo na světě jako jediný plní všechny svoje sliby ? Občané, to jsme my , co si za čtyři nebo i více let jen polívčičku ohřejeme a zase půjdeme dál. A pro lid uděláme všechno , co bude v našich silách. A že nebude v našich silách to , co slibujeme ? No a co , svět se nezboří, vláda nepadne, lili zase zalezou do sebe a jedeme dál.
Vždyť jsou i lidé, co nás podporují. Vidíte mají nás rádi .
S nimi uděláme pro lidi …………. A tak pořád dokola.

Ťok , Ťok na vrátka , podzim už je za dveřmi Bohuslave , Hynku, Jarmilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama