Počasí musí ustoupit

4. listopadu 2015 v 11:44 | Tocomnenapada
No tak to mě hodně dojalo. Ale asi se není čemu divit, protože to pravděpodobně funguje jak naše nejvyšší státní velení. Všechno víme a máme pod kontrolou. Nepleťte se nám do práce ( ????? ) a držte hubu. Buďte rádi , že můžete platit daně a chodit nás volit ! Kam a jak my sypeme peníze vás ale vůbec už nemusí zajímat.
Deficitní rozpočet, dotace na opravy silnic. Vražedná kombinace, pokud to nikdo minimálně nekoordinuje. No asi by to spíš měl někdo řídit a kontrolovat. Na to nejsou lidi a musí se přibrat několik stovek nebo tisíc státních úředníků. No jo, ale oni jsou v plánu nabrat pro kontrolu nás občanů ?!
Dnes jsem v novinách narazil na titulek : "Počasí musí ustoupit, kvůli dotacím skončí opravy silnic až před Vánoci". Poručíme větru dešti. Něco se snad vrací ? A tak jsem rychle začal hltat obsah.
"Ředitelství silnic a dálnic, ale i některé krajské správy se snaží do konce roku dodělat vše, co letos začaly - aby nepropadly přislíbené evropské dotace. Na jižní Moravě počítají silničáři s tím, že budou pracovat až do Vánoc" dozvídám se. Rok 2015 je prý z hlediska dopravních staveb rekordní a před potřebou dočerpat evropské dotace se takřka musí sklonit i počasí , čtu dál.
A proč tohle všechno neřeknou taky těm firmám , co by na opravách měly dělat ? Všichni chtějí, do světa vykřikují závazky , peníze tečou a řidič na silnici na dělníka nenarazí. Uzavírek je na silnicích snad víc než dělníků, kteří by měli být jejich "katy". Nezničitelné uzavírky podmíněné protahovanýmim opravami. To by bylo, abychom ty prachy z té EU nevytlačili. Stačí jen vydržet ! A tak řidiči stojí v kolonách a můžou v rádiu poslouchat , jak nám díky evropským dotacím běží ekonomika. Takže spokojenost je na straně vlády, jejích úředníků i firem , které "vyhrály" zakázky a uzavřely nám silnice. Ale zakázka nebyla na omezení dopravy , zakázka byla na opravu silnice. No někdy mi to připadá , že vlastně byla zakázka na uzavírku , protože na uzavřeném úseku je omezený průjezd a kolem i někdy stojí parta dělníků i vícekrát v jednom roce. My neprohráváme rádi a ty peníze z EU vymlátíme , kdyby čert na koze měl jezdit. Vždyť :"Na začátku roku jsme měli k dispozici 43 miliard korun. Teď to vypadá, že prostavíme 50 miliard," shrnul mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš."
Dalších 7 miliard evropských dotací do státního rozpočtu nám vylepší bilanci .Na ŘSD určitě dostanou odměny za přeplnění plánu. Stavebnictví vykáže neočekávaný nárůst. Stavební firmy můžou zachovat pracovní místa až do vánoc ? Ale proč by to dělaly , když dělníci stejně jsou někde …. ? Kde vlastně jsou ?
A věřil by někdo , že zrovna včera mi 57 km z Prahy ( převážně po D5 ) trvalo 4 hodiny 45 mimut ? A to jsme se snažili jet po dálnici i objíždět mimo dálnici. A věřil by někdo, že vesnice a města kolem D5 mají částečně taky rozkopané silnice ? Dělají totiž kanalizace, opravy místních komunikací a já nevím co ještě. Prostě dostaly prachy. A protože se jen sypou prachy a nikoho už pak nezajímá nic dalšího, roukopeme všechno co se dá. Přátelé , existuje vůbec někde přehled o tom, co kde a kdy se "rozhasí " a kdy to má skončit ? Vláda , kraj, ŘSD ? Asi ne , když i počasí musí ustoupit úkolu "vydojit" dotace . a vůbec se nezdráhám ten termín použít.
Vláda nám tímto asi napomáhá návratu do dětství. Stejně jako děti se můžeme celý rok těšit na vánoce. Obávám se, že zima bude mírná a čerpat dotace bude potřeba až do posledního dne roku. A tak budeme zklamáni my řidiči i děti. Nám uzavírky nezmizí a dětem sníh nenapadne.
Ještě , že aspoň ti naši nahoře jsou spokojení jak nám ten stát šlape. Tak si to všichni pamatujme , ať víme jak příště volit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama