Vymahačsko-exekutorsko-soudcovská nesmyslná mašinerie

2. října 2015 v 13:37 | Tocomnenapada
Vážení , já jsem se přestěhoval a stal se ze mě zločinec. A docela jednoduše tím, že jsem neinformoval jednu z pojišťoven o změně adresy na smlouvě za 376 Kč. I stalo , že jsem taky zapomněl na uhrazení pojistného , když přišel jeho čas. Pojišťovna ( v tomto případě ČPP, a.s. ,VIG ) se neobtěžovala cokoliv podnikat a po nějakém čase předala můj případ neuhrazeného pojistného spřízněné advokátní kanceláři. Její jméno není důležité, protože v případě jiné pojišťovny ( a postupují tak snad všechny ) by se jednalo o jinou advokátní kancelář a téměř s jistotou se stejným postupem.
Zdá se mi , že kancelář si mně ( a celý obdržený seznam takových hříšníků ) nechala u sebe uležet . Proč by dlužníka hledala , kontaktovala a snažila se o úhradu základní dlužné částky , když může dostat daleko víc. A tak mi po nějakémk čase přišel od AK dopis o předání přáípadu soudu s návrhem elektronického platebního rozkazu. Dopis ze dne 2.7.2015, který jsem si vyzvedl asi 20. července. Zajímavým faktem je , že dopis přišel na mojí novou adresu. Právě ta údajně byla důvodem , pro celou mašinerii. Na staré adrese jsem údajně nereagoval a tak bylo potřeba mě dát k soudu. A světe div se, oznámili mi to na tu adresu novou, na tu adresu , kterou neznali !!!
No nic. Po několika " vysvětlujících " mailech mezi mnou a vymáhací kanceláří jsem dne 3.8.2015 celou dlužnou částku včetně všech úroků a nákladů řízení na určený účet zaplatil. Naivně jsem to v tento okamžik považoval za vyřízené. CHYBA. 12.srpna mi přišlo oznámení a místní nepříslušnosti soudu ( to je to přestěhování ) a postoupení případu soudu " správnému". Nu což, dobrá. Já už jsem zaplatil . Zase chyba.
20.září mi od místně příslušného soudu přišel elektronický platební rozkaz výrokem soudu. Odsoudili mě , abych zaplatil dávno zaplacené !? Jak je možné ? Napsal jsem tedy mail vymahačské kanceláři s dotazem , zda moji platbu na úhradu ze dne 3.8.2015 obdrželi. Třeba nastal nějaký zmatek a platba nedorazila. Pošlu ji tedy znovu a chtěl bych stihnout zákonnou lhůtu soudem stanovenou. Odpověď je možné jen citovat :
"dovoluji si Vám sdělit, že Vaši platbu ve výši 1.609 Kč ze dne 3.8.2015 evidujeme. Dne 22.9.2015 byl vydán Okresní soudem v Berouně elektronický platební rozkaz č.j. EPR 138267/2015-12, avšak tento dosud nenabyl právní moci."
Bum bác. A to mám chápat jak ? Právnická mluva . A já jsem jen obyčejný trouba dlužník. Tak budu čekat dál. Třeba mi od soudu nebo vymahačů přijde další dopis . Náklady s tím spojené stejně zaplatím v nákladech na řízení nebo v daních.
Peníze jsem poslal , soud mě poté odsoudil .
Co má mašinerie jako další bod programu ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama