Když úředník je člověk

2. října 2015 v 12:26 | Tocomnenapada
Na stav silnic a dálnic nemá cenu upozorňovat. Každý, kdo jezdí to zažívá " z první ruky". Já mám to potěšení denní jízdy po dálnici D5. Někdy určitě dám " do placu" nějakou "zábavnou" historku s "taky řidiči." Ale dnes bych chtěl něco říct o zážitku úplně jiném.
Již dříve se nám stalo, že jsme nabrali na D5 dřevěnou paletu, kterou jakýsi mist silnic z Plzně vezl na přívěsném vozíku za autem a asi už ji nepotřeboval. Nechal ji tedy spadlou na dálnici. Poctila nás svoji přítomností několik. To co následovalo potom je na samostatný článeček.
Ale včera jsem jel za černým AUDI a najednou rána . Logicky mě to rozhodilo a začal jsem zjišťovat , co se stalo. První reakcí byl pohled do zpětného zrcátka . Nějaký předmět ve vzduchu na pravé staně už za autem. Vypadalo to jako dřevěná deska menších rozměrů. Auto jelo bez patrných problémů a zastavit na dálnici jsem si netroufnul. Po sjetí z dálnice jsem šel kontrolovat následky. Letmým pohledem nebylo jiných následků než visící rámeček pod RZ a absentující značka.
Doma jsem auto pořádně prohlédnul a zjistil, že naštěstí není nic rozbitého a předmět , který mi urazil RZ, pokračoval dál přes přední kapotu. Poškrábaná je. Možná mi pomohl , že jsem jel docela blízko za Audinou a odnesla jen ta RZ . Možná jsem mohl mít auto bez předního skla s minimálně dolíkem v kapotě. Tentokrát asi " dobrý" výsledek či následek.
Bez přední RZ ale nemůžu jezdit. Na to jsou naši strážci zákona docela vysazení. A bez řidičáku být nechci , jezdím denně. Letím k internetu. Registr vozidel. Ten mě příslušný má samozřejmě v pátek ZAVŘENO. Zkusím to , rozhodl jsem se v této svízelné situaci.
Dnes , tedy v zavírací den pátek, jsem hned na osmou hodinu dorazil na Registr vozidel v Hořovicích v berounském okrese. Všude byla tma. Pomalu jsem se došoural k zataženému okénku a lehce zaklepal. Okénko se ve vteřině otevřelo a v něm byla příjemná a evidentně mnou nerozčílená žena. Vysvětlil jsem jí svou těžko situaci a …….. S milým úsměvem mě požádala o potřebné doklady. Od toho jsme tady , abychom pomohli s problémem. Jezdit přece musíte. Zamteně a rychle jsem lovil v tašce technický průkaz . Paní opět s příjemným úsměvem zmizela za zavírajícím se okénkem. S úlevou jsem se sesunul na židličku v čekárně. Netrvalo dlouho a z kanceláře vyšel pán , který opět s úsměvem kolem nás přešel. Víte kam šel ? Šel rozsvítit světla , abychom tam nemuseli čekat v té tmě !!
Po pár minutách jsem spokojeně třímal v rukou vše potřebné k tomu , abych se mohl vydat vstříc novým zážitkům na D5. Moc mě v tu chvíli mrzelo, že nebylo poblíž alepopň květinářství. Rád bych té paní ( a záměrně nepoužiji slovo úřednici ) poděkoval . Doufám, že snad měla paní tak dobrý den jako já po takovém ranním zážitku. DĚKUJI MOCKRÁT , ŽE JEŠTĚ TAKOVÍ NA ÚŘADECH EXISTUJETE !!
Registr vozidel v Hořovicích . Jó když je úředník člověk ………
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama