ZELENÉ – ANO v Praze

11. září 2015 v 21:46 | Tocomnenapada
Při pohledu na poskakující pražskou primátorku, která spěchala "vlepit hubana" svému náměstkovi Stropnickému, jsem těžce zadržoval smích a současně mi bylo hodně smutno. Nebylo to setkání dávných přátel, nebylo to znovunalezení slušnosti a korektnosti, nebylo to pravdivé. Bylo to směšné představení pro lid, bylo to nedůstojné, bylo to falešné. Tohle je asi taky POLITIKA.
A takhle srdečně a zodpovědně se řídí největší české město ?
Prolistoval jsem pár tiskovin z minulosti.
11.srpna : "Neschopnost náměstka Stropnického vyřešit problém s pozastavenými stavebními předpisy začala vážně ohrožovat zájmy Prahy a hrozí nám odejmutí práva vydávat si samostatně pražské stavební předpisy," uvedla Krnáčová. "V takové situaci už není nadále možné přihlížet experimentům pana Stropnického a musela jsem zasáhnout," doplnila.
24.srpna : To , co dělá pan Stropnický, je pro mě nepochopitelné. Opravdu. Myslím, že je to částečně v jeho vlastním nastavení. Sám mi říkal, že konflikt je jeho pracovní metoda. Pro mě tedy ne. A rozhodně ne, když je někdo radním a má zodpovědnost za město. Toto si musí odpustit. Jenže se stávalo běžně, že jsme se do konfliktu dostávali.
25.srpna : Nedůvěru Krnáčové vyslovilo celkem patnáct členů předsednictva ze sedmnácti. Dva se zdrželi. "Měli jsme dnes krajské předsednictvo. Jednali jsme o průběhu klubu z minulého týdne. Musím říci, že krajské předsednictvo se shodlo s názorem klubu, že bohužel paní primátorka nadále důvěru klubu nemá," uvedl Hašek. O ztrátě podpory mluvily pro server i zastupitelky za ANO Marcela Plesníková a Jarmila Bendová.
26.srpna : Problémem magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice je setrvání náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ) ve funkci. "Čeká nás setkání ohledně další strategie a musíme se vrátit k problému koalice, a to je pan Stropnický". Předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek řekl, že klub je nyní jednotný a že "nás čeká hodně úkolů, které jsme si stanovili. Čas běžel dál a …….
11.září : "Situace v koalici je neudržitelná. Stropnický musí padnout." Je to jen pár dnů, kdy dvě ze tří vládních stran v Praze vydávaly podobná prohlášení jak na běžícím pásu.
"Teď je čas věnovat se více práci a obviňování z nekalých praktik si nechat někam do hospody, a ne do televize," prohlásil Dolínek. Podle něho ČSSD nikdy nechtěla koalici rozbít. K usnesení klubu, na základě kterého měli sociální demokraté podpořit případné odvolání Stropnického, Dolínek prohlásil, že je pro něj stále "živé".
Krnáčová líbala Stropnického, jeho rezignaci už nepožaduje. Náklonnost si Krnáčová se Stropnickým projevili ve středu, když přijeli před areál nádraží Bubny. Jakmile primátorka vystoupila z auta, rozeběhla se k náměstkovi a se slovy "ahoj!" mu vlepila pusu na obě tváře. Ten jí pak držel deštník, aby na ni nepršelo.
Večer v televizi jsem se od primátorky dozvěděl, že Stropnický je chytrý a pracovitý člověk, je integrální součástí naší rady a koalice funguje dál.
Od Šumavy k Tatrám tomu asi málokdo rozumí. A kdo by tomu měl rozumět ? Kromě aktérů nikdo. V tom právě tkví základ úspěchu takových politických řešení. ANO, zase máte na čas v Praze ZELENOU.
A život jde dál, rada "pracuje", zastupitelstvo se schází, lid se diví ……..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama