Uprchlíci za ostnatým drátem ?

10. září 2015 v 11:11 | Tocomnenapada
Tak teď nevím, jak mám rozumět požadavkům EU a názorům " velmocí " na zacházení s uprchlíky v Česku. Kvóty k přerozdělení uprchlíků jsou už dlouho žhavé téma . Někteří jsou proti stále , někteří jen schválili jejich odmítnutí. A ejhle , už je to tu zase. A momentálně se z pohledu EK jedná o cca 160 000 migrantů, 40 000 již jednou zamítnutých a k tomu 120 000 aktuálně "nových". Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na zasedání Evropského parlamentu ohlásil návrh na povinné přerozdělení dalších 120 000 uprchlíků mezi členské země Evropské unie. Má jít o osoby, které se nyní nacházejí v Řecku, v Itálii a v Maďarsku. Juncker upřesnil, že dohromady má být takto v unii rozmístěno 160 000 lidí.
Nikdo z EK asi nevnímá skutečnost, že běženci mají zcela jasnou představu o své zemi zaslíbené. A Česko to určitě není. Nebo se v EK neumějí s takovou situací poradit a tak "předhazují " opakovaně jedno a to samé. Něco z nich "vypadnout" musí a kvóty se na nějaký čas " o zábavu " postarají.
Ale jak se pane předsedo EK kvóty a nedobrovolné odklonění uprchlíků vyrovná s napadáním Česka za zacházení s uprchlíky ? České úřady prý jednají s běženci jako s nelegálními přistěhovalci a drží je za ostnatým drátem. A co teprve třeba Maďaři ?
U nás se opíráme o azylový zákon. Ale i kdyby to nebyl azylový zákon ,tak snad nedopustíme, aby se po naší zemi pohybovali lidé, kteří sem přišli ilegálně , nemají žádný doklad a odmítají o sobě cokoliv prozradit. Má nám být jedno kdo se na území republiky pohybuje ? I bez strašáka hrozby nějakými teroristy nevidím důvod tady nechávat bez identifikace působit kohokoliv odjinud.
A to že jsou v hlídaných zařízeních ? Možná je to částečně pro to, že je rozumné zjistit s kým máme tu čest. . Vždyť identifikace je přece úplně všude běžná věc. Možná, že hlídaný pobyt je taky možná pro jejich bezpečnost . Pravda , u nás se ubytovny nezapalují , běženci fyzicky nenapadají. Zatím . Ale co není , může být. Prevence.
I tak s námi běženci zůstat nechtějí a ubytovny hromadně opouštějí a snaží se nepoznáni zmizet do země zaslíbené. A to i s vědomím toho, že kdyby počkali pár dnů, nebo odkryly svoji identitu , mohou nabrat vysněný směr oficiálně . Prostě ani an tu přechodnou dobu u nás nechtějí setrvávat.
A teď si představím, že je někdo někde v průběhu cesty do země zaslíbené naloží a převeze někam sice hodně blízko ale zárověň pro ně nepřípustně daleko od očekávaného štěstí. Má snad někdo pocit , že s tím budou spokojení ? Myslí si snad někdo v EK, že přijmou úřednické rozhodnutí a zůstanou tam , kam je někdo administrativním příkazem odeslal?
Podle mě je to jen přání a není logicky uvažujícího člověka , který by tomu věřil. A co uděláme my ? Zavedeme opravdu dráty , kterými se budeme snažit migranty ( nebo v ten moment už předvybrané občany ČR ) na našem území ? Budeme jim vnucovat pro ně někým vybranou identitu do té doby, než to pochopí a budou se chtít integrovat a přijmout nový domov ? A kdy se tu budou cítit jako doma ? Za týden, za rok , za deset let ? A do té doby budou "za dráty " , aby se nerozběhli tam , kam původně vyrazili za lepší budoucností ?
Nebo se nám z EK dostane "metodické " pomoci , abychom mohli "přidělené" včlenit do naší společnosti a pracovat společně na skvělé budoucnosti ?
Třeba se na to dívám nepoliticky, nestátnicky , neevropsky. Možná. No asi musíme počkat na konečné rozhodnutí o kvótách a jejich naplňování. A pak jen sledovat kolik "přidělených " z rozhodnutí vládců z EK neskončí u sousedů. Možná se jim tu zalíbí a budou tu rádi pracovat. Vždyť i minimální mzda jistě poroste a brzy dosáhne úrovně podpory v sousedním Německu. A ty naše důchodce taky někdo musí z daní podporovat .
Tak co s kvótami ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama