Uprchlíci stokrát jinak

27. září 2015 v 20:14 | Tocomnenapada
To je ale seriál. Tolik chytrolínů už se dlouho k nějakému tématu nepotřebovalo vyjádřit. Názory poletují od zdi ke zdi. Jedna zaručená zpráva stíhá druhou. Zásadní a exkluzivní informace ještě ani nevystydne a už se na svět dere další, ještě exkluzivnější.
"Česká republika si koleduje o žalobu na takzvané kruté, nelidské zacházení", je názor bývalé soudkyně Nejvyššího soudu a dnešní senátorky Wagnerové. Že by to bylo třeba kvůli tomu zásahu ve Vyšních Lhotách, kde policisté zabavili uprchlíkům na pokojích v táboře nebezpečné předměty, které vyráběli z nábytku. Ulámanými kovovými nohami od židlí, jídelními noži nebo upravenými žiletkami se zřejmě chtěli bránit před spolubydlícími. Ale vždyť podle vyjádření odpovědných míst si předměty (prý nikoliv zbraně) schovávají vlastně jako dobrá hospodyňka. A ještě je nikdy ( tedy zatím) jako zbraň nepoužili! Tak co strašíte lidi.
V Německu se připravuje zákon o snížení dávek pro uprchlíky, běžence, imigranty, ekonomicky doma sužované turisty. Současných 690 EUR s tím, že mají zdarma ubytování a možná ještě nějaké výhody k tomu. No řekněte, nelíbilo by se vám taky, kdyby vás někdo pozval na návštěvu (byť třeba jen krátkodobou) a k tomu přidal takové podmínky? Kolik z těch valících se běženců je těch, kteří rádi přijali pozvání paní madam Merkelové a vyrazili do Evropy za " bezpečnějším " životem ? Nevím. A kdo by si to dnes dovolil jen odhadnout ?
Když to bude takhle pokračovat, začnu snad uvažovat o tom, že zahodím osobní doklady a vydám se přes Chorvatsko cestou necestou do Německa na návštěvu. Možná bych tam pár měsíců mohl přežít jako někdo úplně jiný. Oni by mě sice stejně poslali zpátky, ale třeba bych mohl využít možnost žaloby v některém tranzitním státě na nelidské zacházení. A třeba tam v místním soudním tribunále bude sedět někdo, kdo ten názor bude sdílet.
Jen to počasí teď není takovým nápadům nakloněné. Možná cestu odložím, možná počkám na lepší počasí , možná ………………………
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama