Proč čekat ?

16. září 2015 v 10:46 | Tocomnenapada
Uprchlická krize hýbe světem. Maďaři se do toho opřeli s vervou. Počet nových migrantů u nich po uzavření hranice se Srbskem radikálně poklesl. Zatímco ještě v pondělí překročilo hranice 9380 běženců, v úterý už jich bylo jenom 367. Až 316 běženců už čelí trestnímu stíhání za nelegální přechod hranice a poškození bariéry na hranicích. Naprosto jasná řeč čísel.
Nejen Německo skáče ze strany na stranu . Aktuálně německá kancléřka Angela Merkelová se postavila proti návrhu krácení příspěvků z fondů EU pro země, které odmítají přijímat běžence. Hrozby podle ní nejsou cesta k dohodě a je třeba dál jednat. Možnost omezit vyplácení peněz z fondů EU naznačil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Angela Merkelová vyzvala ke svolání mimořádného summitu EU. Situaci je podle nich nutné řešit na celoevropské úrovni, protože tři země nejvíc zasažené uprchlickou vlnou (Německo, Rakousko a Švédsko) to vlastními silami nezvládnou.
Francie mění názor - navíc se tvrdě opřela do těch, kteří se o běžence postarat nechtějí. "Mnoho nových evropských zemí odmítá přidat ruku k dílu. A to je proti evropské myšlence. To nemůžeme akceptovat," říká v současné době francouzský premiér Manuel Valls.
A u nás je "klid". Čekáme až problém dorazí k nám a vedeme válku s kvótami. Ano, kvóty jsou hloupost. Ale spoléhat na to, že neprojdou je taky hloupost. Připusťme si prohru v otázkách kvót a připravme se na to , jak bychom se měli zachovat v případě zavedení kvót.
Preventivně.
Co by se muselo stát , aby vláda přestala mít situaci stále jen "pod kontrolou" a realizovala cokoliv , co by už dopředu do světa signalizovalo , že u nás se nelegálním návštěvníkům nebude dařit dělat problémy ? Co by se muselo stát, aby to všichni věděli ještě dřív než k nám vstoupí ? Musíme pořád jen řešit jen to co už se stalo ? Nemůžeme někdy vědomě zabránit tomu co očekáváme dřív, než se to stane ? Udělejme něco pro sebe a eleminujme v samém zárodku myšlenku přesměrování toku uprhclíků přes naše území.
Preventivně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama