Policejní prezident: Kontroly hranic zatím nebudou, ale připravujeme se ?!

14. září 2015 v 15:32 | Tocomnenapada
A zase z Česka přijela oblečená neoblečená ! Na co čekáme ? V dnešním vyjádření policejního prezidenta se to vlastně dočteme. "Situace se může každou hodinou či dnem změnit podle toho, zda se uprchlická vlna nepřesune právě kvůli zavřeným hranicím v okolí do Česka. O případném obnovení kontrol na českých hranicích by musela rozhodnout vláda."
Vláda ! Zítra se sejdou poslanci. Žádný takový bod u nich na pořadu jednání není. Žádné doporučení vládě. Snad se to objeví v interpelacích .
No a možná , že vláda na příštím jednání překvapí a v této věci rozhodne. Dnes na to asi neměli čas.
"V tuto chvíli nemáme aktuální informace o tom, že by u nás něco bezprostředně hrozilo, že by se uprchlíci ve větší vlně obrátili k našim hranicím," řekl policejní prezident. Neuvěřitelné ! Uprchlíci nebudou mít žádnou informaci o ztížené průchodnosti Českem a a proto se dá předpokládat , že se tímto směrem vydají.
Dokud to ale nevidíme na vlastní oči , není co řešit . Takže "nyní budeme operovat a monitorovat situaci do doby, než bude definitivně jasno, jaký bude dopad těch kontrol," byla slova pana policejního prezidenta, který odjel do Budapešti. Pozor, po cestě se ještě stihne setkat se slovenským policejním prezidentem, s kterým prý probere aktuální postup našich východních sousedů, kteří zavedli střežení hranic od pondělního dopoledne.
A co děje kolem ? Z tisku : Maďaři převážejí uprchlíky bez zastávky rovnou k rakouským hranicím. Rakouská vláda dočasně nasadí v rámci řešení uprchlické krize armádu. SNěmci zavedli kontroly na hranicích kvůli zemím, které odmítají kvóty. Slovensko přistoupilo k dočasným kontrolám na svých hraničních přechodech s Maďarskem a Rakouskem. Na hranice vyslalo dalších 220 policistů a zintenzivnilo hlídky i v pohraničí mimo oficiální hraniční přechod .
A v Bruselu začalo jednání ministrů vnitra členských zemí EU o kvótách…….
Bůh nás ochraňuj , a hlavně v době než se o to začneme starat sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama