Koblihy

18. září 2015 v 12:16 | Tocomnenapada
A mě se to líbí. Já bych to zavedl plošně a povinně. A udělal bych z toho možná i tradici. Při projednávání zákonů v parlamentu ( a já bych přidal i vládu ) by "prostý lid" dostal dárek. Několik vybraných jedinců z prostého lidu.
"Dvanáct miliard v tom je," obhajoval v pátek od šesti hodin ráno v pražském metru ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákon o elektronické evidenci tržeb (EET), o kterém bude v pátek jednat Sněmovna. Podobně jako během volební kampaně před dvěma lety rozdával kolemjdoucím koblihy a letáčky. Ty měly "účtenkový projekt," jak Babiš EET nazval, vysvětlit. Šéf ANO nepočítá s tím, že by mu jeho ranní počin nějak ve Sněmovně pomohl dostat zákon do třetího čtení bez obstrukcí, na které se chystá opozice. "Ale bude se o tom mluvit," přiznal. Když to poddaní pochopí , jak vrchnost potřebuje, opozice nemá šanci hlasovat proti. Podhradí by asi umlátilo přímo na ulici. V Metru asi ne , tam jich ani z opozice moc nejezdí.
Třeba aktuální schůze sněmovny.
Zákon o poštovních službách -na poštách by úřednící rozdávali známky s portrétem prezidenta
Návrh Zastupitelstva hlavního města Prahy na vydání zákona o regulaci prostituce a o změně některých zákonů (zákon o regulaci prostituce) - úředníci pražského Magistrátu by na uliích rozdávali prezervativy
Vládní návrh zákona o Hasičském záchranném sboru České republiky a o změně některých zákonů (zákon o hasičském záchranném sboru) - ministr vnitra by rozdával zápalky . Ať lid o tom mluví
A když by téma bylo "mimo dosah" státních a polostátních institucí , pak by byl vždy zvolen subjekt , který by zákon či důležitou projednávanou záležitost propagoval . Když bude na "pořadu dne " otevírací doba v obchodem , vládou určený obchodní řetězec bude rozdávat třeba housky. No a když bude probíhat debata o uprchlícíh , tak by třeba Jančura mohl rozdávat zdarma zpáteční jízdenky do Srbska, Maďarska, Chorvatska či podle momentální situace . To je taky téma , o kterém by se mělo hodně mluvit. I když někde by se nemělo zase jen mluvit ale něco efektivního udělat.
No nebylo by to krásné ? Ale zevšednělo by to . A kdo by pak rozval nad růží či koblihou v předvolebním čase . A tak je asi dobré , že to dělají jen ti , co na to mají " ze svého". A´t se o tomk mluví ! O čem že se to má mluvit ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama