Když se řekne uprchlík…..

17. září 2015 v 10:30 | Tocomnenapada
Význam slova Uprchlík je asi vždycky poplatný situaci , ve které ho používáme. Momentální uprchlická krize je výsledkem válečných konfliktů. Lidé utíkají ze svých domovů , protože se bojí o život. Jejich život je v přímém ohrožení a tak nedobrovolně opouštějí svoje domovy. Tak nějak si já představuji běžence , kterým bych rád pomáhal. Pomáhal , ne se jim podřizoval. Proto si myslím, že není v pořádku, když tu čekáme , zda nás přepadne přesměrovaná uprchlická vlna, na kterou pak budeme "nějak " reagovat. A to že budeme . Naše vláda má připraveno několik různých scénářů jak "potom" postupovat !
Ale co, dokud nás okolnosti nedonutí, nencháme se přece otravovat. Zatím se u nás nic moc neděje a tak si zatím vyřešíme naše "veledůležité" věci. Trošku jsme si v parlamentu o uprchlících mimořádně popovídali a teď zase k práci. 215 bodů má na programu jednání aktuálně probíhající schůze Poslanecká sněmovna. Atomový zákon, nebo prodejní doba v maloobchodě a velkoobchodě či Informace o působení nasaditelného spojovacího modulu v operaci NATO "Active Fence" v Turecké republice jsou určitě problémy, které je potřeba projednat. Ale na uprchlíky se v parlamentu myslí i v řádném programu. Pod pořadovým číslem 212 je zařazena Zpráva o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území České republiky v roce 2014.
Ale vrátím se raději k tomu chápání slova uprchlík. Včera jsem sledoval dění na maďarsko - srbské hranici. Uprchlíci ? Nevím kolik mezi útočícími bylo "opravdových " uprchlíků , hledajících pomoc a pochopení ? Když jsem viděl maskované muže plné síly jak napadají policisty , hází na ně kameny a vůbec všechno ze svého okolí , bylo mi smutno. To jsou lidé, kteří k nám přišli bydlet ? To jsou lidé , kteří žádají o pomoc a chtějí s námi sdílet dobré i špatné ? Proč se útočí a schovávají se pod šály a různé kusy oděvů tak, aby je nikdo nemohl identifikovat ? Tak vypadá jejich představa o soužití ?
Anonymita, agresivita , násilné prosazování vlastních představ ! Takoví můžou zůstat tam , odkud přišli. Tam se můžou prát jak jim bude libo.
A těm , kteří jsou skutečnými uprchlíky , určitě všichni rádi pomůžeme. Ale kteří to jsou ? Musíme je nejdřív najít mezi těmi zašálovanými a k tomu zcela jistě napomohou důsledné kontroly na hranicích.
Jsem pro kontrolu hranic , jsem pro zásadní odmítnutí nepřizpůsobivých , jsem pro pomoc potřebným a životem krutě zkoušeným. Jaký je na tohle připravený scénář vládo ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama