Dálnice

7. září 2015 v 10:34 | Tocomnenapada
Denně jezdím po dálnici D5. Jsou dny , kdy se mi dnes již téměř "památné" vyjádření od Krndy ( primátorky Prahy ) dere do úst . To nebyl jeden debil , to víc debilů !
Pořád máme plná média vytlačovačů a rychlost překračujících řidičů. Jo, je potřeba s takovými zatočit. Jen se nezdají volené postupy a hlavně priority. To je pořád keců o nutnosti radarů a ještě lepších radarů . Taky by se měly namonotovat na mýtné brány a k nim ještě kamery. A než to uděláme , budeme o tom hodně mluvit a zatím taky zvedneme pokuty. To bude určitě lacinější než to realizovat.
A proč se někdo nevěnuje taky těm "brzdičům" , kteří možná více , ale určitě častěji ohrožují plynulost a i bezpečnost nejen na dálnicích. Ti co jezdí rychle prý neznají zákony . Nebo je schválně nedodržují. A brzdiči ? Copak neznají základní pravidlo, že se jezdí vpravo ? Cožpak nevědí, že mají jet tak , aby neomezovali nebo neohrožovali sebe ani ostatní účastníky provozu ? Nebo to schválně nedodržují ?
A kdy si policie dá práci s kamioňáky ? S těmi "profesionálními " řidiči,ke kterým jsem dřív shlížel s úctou. Všichni měli "papíry" dlouho a většina z nich na náklaďáku na vojně najezdila nespočetně kilometrů a " měli to v ruce ". Dnes ? Profesionál ? Určitě se mezi nimi taky najde. Ale ukázat na něj je dnes bohužel jak hledat jehlu v kupce sena.
No nic. Dnes jsem jel po D5 zase. Mám za sebou asi 60 kilometrů a kupu zážitků. Absolvoval jsem 3 nebo možná i 4 omezení rychlosti ( často se to mění a tak teď si nejsem úplně jistý ). Někde se pracovalo , někde byl povrch tak nebezpečný, že to určitě je potřeba, někde se nedělo vůbec nic ( asi se čekalo na materiál nebo dělníky ). No a pak ti debilové. Dva mi myškou vyjeli z pravého pruhy těsně před auto. Jeden byl přitom komunikativní nebo ho bolel prst a ukázal mi tak zvednutý prostředníček. Druhý tak kamarádský nebyl , ale za oběma jsem to stovkou jel hodně dlouho. A kamión. Pár stovek metrů před rozšířením na 3 jízdní pruhy se rozhodl předjíždět kolegu. Přece za se za ním nepotáhne , když mu to jede o 5 za hodinu rychleji. Tak jsme pokračovali pár kilometrů necelou devadesátkou. Za námi se tvořila řada aut . "Profesionál" se dostal před předjížděný kamion a vrátil se doprava. Ale pozor. Doprava znamená až do třetího pomalého pruhu ! Debil.
Dojížděl jsem ku Praze a to vždy ještě víc zpozorním. A přišlo to. Další debil. Do poslední chvíle jede v levém ( rychlém ? ) pruhu a přitom chce výjezdem pryč z dálnice. Každodenně zažívám několi takových, co zapomenou , že chtějí dobočit a opustit dálnici. Když se proberou ( asi ) , dupnou v levém pruhu na brzdu a jakmile to jen trochu jde vecpou se do pruhu pravého a okamžitě pak do odbočovacího. V levém pruhu za ním brzdíme, v pravém pruhu kvůli němu řidiči brzdí a ve výjezdním pruhu taky stojí všichni na brzdách. Debil !
Ale v televizi říkají , že nemám zoufat. Policie dostane další rychlá auta , aby mohl stíhat ty, co překračují rychlost. Proč se nepodívá taky na ty co provoz brzdí a ohrožují ? Třeba by pak těch co překračují rychlost bylo přirozeně méně.
Po silnicích nejezdí debil, tam je denně plno debilů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama