Září 2015

Doba zajištění cizince na jednání dnešní vlády

30. září 2015 v 11:07 | Tocomnenapada
Se zájmem jsem si přečetl podklady k tisku 593 jednání vlády dne 30.9.2015 pod názvem "Návrh poslanců Martina Lanka, Davida Kádnera, Marka Černocha, Olgy Havlové, Jany Hnykové, Karla Fiedlera, Jiřího Štětiny a Augustina Karla Andrleho Sylora na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (tisk č. 593)". Poslanci navrhují vypustit z § 125 odst. 3 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, větu první, čímž se zruší maximální doba zajištění cizince po jejím prodloužení.
Osobně si dovedu představit situace, kdy by takový postup byl odpovídající řešení vzniklé situace. Vláda se samozřejmě "ohání" potencionálním porušením mezinárodních závazků, zejména pak Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod. Například tím, že zajištění za účelem vyhoštění směrnice 2008/115/ES upravuje v čl. 15 odst. 1, podle něhož "nemohou-li být v konkrétním případě účinně uplatněna jiná dostatečně účinná, avšak mírnější donucovací opatření, mohou členské státy zajistit pouze státního příslušníka třetí země, o jehož navrácení probíhá řízení, za účelem přípravy návratu nebo výkonu vyhoštění, zejména v případě, že buď hrozí nebezpečí skrývání se, nebo dotčený státní příslušník třetí země se vyhýbá přípravě návratu či uskutečňování vyhoštění nebo je jinak ztěžuje. Jakékoli zajištění musí trvat co nejkratší dobu, a pouze dokud jsou s náležitou pečlivostí činěny úkony směřující k vyhoštění." Ustanovení čl. 15 odst. 5 směrnice 2008/115/ES s odkazem na odstavec 1 stanoví jako maximální dobu zajištění 6 měsíců; prodloužení této doby je za splnění dalších podmínek možné jen v případě nedostatečné spolupráce cizince či zpoždění při získávání nezbytných dokladů ze třetích zemí. A to je asi i to podstatné- prodloužení v případě nedostatečné spolupráce cizince či zpoždění při získávání nezbytných dokladů ze třetích zemí.
Jak dlouhé prodloužení si tedy můžeme stanovit ? Musí to být definováno ve dnech nebo bychom to mohli specifikovat jako určitý stav , jehož by mělo být dosaženo ? V případě , že cizinec bude bránit dosažení tohoto určeného stavu, pak může doba zadržení pokračovat pořád. Cizinec se nám vysmívá a jen čeká až ho pustíme a vadá se tam , kam se rozhodl odejít. A nám nemá být nic do toho, kdo to je , odkud je, kam jde, proč tam jde a proč neoprávněně vstoupil na naše území ? Když tu nechce zůstat , pak o něm nemusíme vědět nic !! Velmi zvláštní směrnice . A je to jedno čí směrnice , ale smutné je její " zkostnatělé" dodržování s vědomím, že je to situace, která jde proti vlastním občanům. A možná i proti jejich vlastní a naší státní bezpečnosti.
Maďaři budou cizince zavírat do vězení , což si ovšem schválil zákonem. Která předvídavá a chytrá směrnice pamatuje na takové postupy ? Maďaři se asi logicky víc starají o svoje lidi. A nepružné , zastaralé , jen pro některé výhodné směrnice jim v nebrání v opatřeních , zaváděných prioritně ve prospěch vlastního obyvatelstva.
Sakra vládo , my žijeme tady .

Uprchlíci stokrát jinak

27. září 2015 v 20:14 | Tocomnenapada
To je ale seriál. Tolik chytrolínů už se dlouho k nějakému tématu nepotřebovalo vyjádřit. Názory poletují od zdi ke zdi. Jedna zaručená zpráva stíhá druhou. Zásadní a exkluzivní informace ještě ani nevystydne a už se na svět dere další, ještě exkluzivnější.
"Česká republika si koleduje o žalobu na takzvané kruté, nelidské zacházení", je názor bývalé soudkyně Nejvyššího soudu a dnešní senátorky Wagnerové. Že by to bylo třeba kvůli tomu zásahu ve Vyšních Lhotách, kde policisté zabavili uprchlíkům na pokojích v táboře nebezpečné předměty, které vyráběli z nábytku. Ulámanými kovovými nohami od židlí, jídelními noži nebo upravenými žiletkami se zřejmě chtěli bránit před spolubydlícími. Ale vždyť podle vyjádření odpovědných míst si předměty (prý nikoliv zbraně) schovávají vlastně jako dobrá hospodyňka. A ještě je nikdy ( tedy zatím) jako zbraň nepoužili! Tak co strašíte lidi.
V Německu se připravuje zákon o snížení dávek pro uprchlíky, běžence, imigranty, ekonomicky doma sužované turisty. Současných 690 EUR s tím, že mají zdarma ubytování a možná ještě nějaké výhody k tomu. No řekněte, nelíbilo by se vám taky, kdyby vás někdo pozval na návštěvu (byť třeba jen krátkodobou) a k tomu přidal takové podmínky? Kolik z těch valících se běženců je těch, kteří rádi přijali pozvání paní madam Merkelové a vyrazili do Evropy za " bezpečnějším " životem ? Nevím. A kdo by si to dnes dovolil jen odhadnout ?
Když to bude takhle pokračovat, začnu snad uvažovat o tom, že zahodím osobní doklady a vydám se přes Chorvatsko cestou necestou do Německa na návštěvu. Možná bych tam pár měsíců mohl přežít jako někdo úplně jiný. Oni by mě sice stejně poslali zpátky, ale třeba bych mohl využít možnost žaloby v některém tranzitním státě na nelidské zacházení. A třeba tam v místním soudním tribunále bude sedět někdo, kdo ten názor bude sdílet.
Jen to počasí teď není takovým nápadům nakloněné. Možná cestu odložím, možná počkám na lepší počasí , možná ………………………

Náš zákazník už není náš pán ?

22. září 2015 v 12:27 | Tocomnenapada
Jak to dřív bývalo "čitelnější a tak nějak lidštější". Každý měl svého oblíbeného řemeslníka, kterému věřil a ke kterému rád chodil. A nejen řemeslníka, taky prodavače, lékaře, lékárníka, bábu kořenářku a nevím koho ještě. A každý řemeslník, prodavač , lékárník a nevím kdo ještě měl své zákazníky a klienty, které si udržoval a "hýčkal". Byly to hodnoty, na kterých byl celý vztah prioritně postavený.
Dnes je tomu jinak. Tím hlavním nástrojem je reklama a "nahánění " nových zákazníků. A nejlépe těch dostatečně " hloupých", kteří tím správným způsobem "zaberou". Když už se chytí, pak se o ně přestaneme zajímat. Už pustili chlup a uděláme si čárku. A že po čase odejdou ? No a co. Uděláme působivější reklamu a chytíme si jiné.
Někdy to firmy i jednotlivci trošku přeženou a těm my potom říkáme Šmejdi nebo podvodníci. S takovými je potřeba se rychle vypořádat. Jasně, to jsou hajzlové. Ale hajzlové, kterým dnešní svět nesmyslných reklamních závodů vytváří prostor.
V současnosti se hodně diskutuje o problému "nové doby " a tzv. neděditelných firem. Hloupé slovní spojení. Ano, mladí nemají zájem o poměrně dobře zavedené a fungující firmy svých rodičů, kteří je často vydupali z popela a rozvíjeli je od samého pádu totality. Co za tím vězí ? Nedostatek vzdělání těchto dítek ? Asi ne. Rodiče jim dopřáli ty nejlepší školy. Nedostatek odvahy ? To určitě ne. Dravost a zdravou agresivitu mají v sobě a doba ji jen podporuje. Možná je to právě to, co se z minula opravdu nezachovalo. Náš zákazník, náš pán. Ano, jiný vztah k již "uloveným" zákazníkům a taková péče o ně, jakou by si zasloužili. Rozumím, to je určitě komplikovanější a lidsky náročnější než marketing a dobře postavená reklama. Co na tom, že občas nepravdivá, občas klamavá, občas z oblasti science-fiction ? Hlavně, že zabírá a dav reaguje.
Škoda toho přístupu " mladých perspektivních dravců", kteří takový způsob považují za jedinou cestu vedoucí k úspěchu. Škoda hlavně pro nás zákazníky, kteří jsou ochotni na zabrat a doslova takový způsob přijímat a dokonce aktivně konzumovat.
A ti co by chtěli byť jen pokusit navrátit staré dobré časy podnikání " na důvěru " povolat zpátky jsou považováni za starce, kteří už na pracovním trhu nemají co pohledávat. Neuvažuješ v intencích moderně technologické doby starče. Logo, reklama, barvy, televize, média, síla v úrovni neurvalosti. Mezinárodní společnosti, obchodní řetězce, globální svět. A je to dobrý trvalý směr ?

Koblihy

18. září 2015 v 12:16 | Tocomnenapada
A mě se to líbí. Já bych to zavedl plošně a povinně. A udělal bych z toho možná i tradici. Při projednávání zákonů v parlamentu ( a já bych přidal i vládu ) by "prostý lid" dostal dárek. Několik vybraných jedinců z prostého lidu.
"Dvanáct miliard v tom je," obhajoval v pátek od šesti hodin ráno v pražském metru ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákon o elektronické evidenci tržeb (EET), o kterém bude v pátek jednat Sněmovna. Podobně jako během volební kampaně před dvěma lety rozdával kolemjdoucím koblihy a letáčky. Ty měly "účtenkový projekt," jak Babiš EET nazval, vysvětlit. Šéf ANO nepočítá s tím, že by mu jeho ranní počin nějak ve Sněmovně pomohl dostat zákon do třetího čtení bez obstrukcí, na které se chystá opozice. "Ale bude se o tom mluvit," přiznal. Když to poddaní pochopí , jak vrchnost potřebuje, opozice nemá šanci hlasovat proti. Podhradí by asi umlátilo přímo na ulici. V Metru asi ne , tam jich ani z opozice moc nejezdí.
Třeba aktuální schůze sněmovny.
Zákon o poštovních službách -na poštách by úřednící rozdávali známky s portrétem prezidenta
Návrh Zastupitelstva hlavního města Prahy na vydání zákona o regulaci prostituce a o změně některých zákonů (zákon o regulaci prostituce) - úředníci pražského Magistrátu by na uliích rozdávali prezervativy
Vládní návrh zákona o Hasičském záchranném sboru České republiky a o změně některých zákonů (zákon o hasičském záchranném sboru) - ministr vnitra by rozdával zápalky . Ať lid o tom mluví
A když by téma bylo "mimo dosah" státních a polostátních institucí , pak by byl vždy zvolen subjekt , který by zákon či důležitou projednávanou záležitost propagoval . Když bude na "pořadu dne " otevírací doba v obchodem , vládou určený obchodní řetězec bude rozdávat třeba housky. No a když bude probíhat debata o uprchlícíh , tak by třeba Jančura mohl rozdávat zdarma zpáteční jízdenky do Srbska, Maďarska, Chorvatska či podle momentální situace . To je taky téma , o kterém by se mělo hodně mluvit. I když někde by se nemělo zase jen mluvit ale něco efektivního udělat.
No nebylo by to krásné ? Ale zevšednělo by to . A kdo by pak rozval nad růží či koblihou v předvolebním čase . A tak je asi dobré , že to dělají jen ti , co na to mají " ze svého". A´t se o tomk mluví ! O čem že se to má mluvit ?

Když se řekne uprchlík…..

17. září 2015 v 10:30 | Tocomnenapada
Význam slova Uprchlík je asi vždycky poplatný situaci , ve které ho používáme. Momentální uprchlická krize je výsledkem válečných konfliktů. Lidé utíkají ze svých domovů , protože se bojí o život. Jejich život je v přímém ohrožení a tak nedobrovolně opouštějí svoje domovy. Tak nějak si já představuji běžence , kterým bych rád pomáhal. Pomáhal , ne se jim podřizoval. Proto si myslím, že není v pořádku, když tu čekáme , zda nás přepadne přesměrovaná uprchlická vlna, na kterou pak budeme "nějak " reagovat. A to že budeme . Naše vláda má připraveno několik různých scénářů jak "potom" postupovat !
Ale co, dokud nás okolnosti nedonutí, nencháme se přece otravovat. Zatím se u nás nic moc neděje a tak si zatím vyřešíme naše "veledůležité" věci. Trošku jsme si v parlamentu o uprchlících mimořádně popovídali a teď zase k práci. 215 bodů má na programu jednání aktuálně probíhající schůze Poslanecká sněmovna. Atomový zákon, nebo prodejní doba v maloobchodě a velkoobchodě či Informace o působení nasaditelného spojovacího modulu v operaci NATO "Active Fence" v Turecké republice jsou určitě problémy, které je potřeba projednat. Ale na uprchlíky se v parlamentu myslí i v řádném programu. Pod pořadovým číslem 212 je zařazena Zpráva o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území České republiky v roce 2014.
Ale vrátím se raději k tomu chápání slova uprchlík. Včera jsem sledoval dění na maďarsko - srbské hranici. Uprchlíci ? Nevím kolik mezi útočícími bylo "opravdových " uprchlíků , hledajících pomoc a pochopení ? Když jsem viděl maskované muže plné síly jak napadají policisty , hází na ně kameny a vůbec všechno ze svého okolí , bylo mi smutno. To jsou lidé, kteří k nám přišli bydlet ? To jsou lidé , kteří žádají o pomoc a chtějí s námi sdílet dobré i špatné ? Proč se útočí a schovávají se pod šály a různé kusy oděvů tak, aby je nikdo nemohl identifikovat ? Tak vypadá jejich představa o soužití ?
Anonymita, agresivita , násilné prosazování vlastních představ ! Takoví můžou zůstat tam , odkud přišli. Tam se můžou prát jak jim bude libo.
A těm , kteří jsou skutečnými uprchlíky , určitě všichni rádi pomůžeme. Ale kteří to jsou ? Musíme je nejdřív najít mezi těmi zašálovanými a k tomu zcela jistě napomohou důsledné kontroly na hranicích.
Jsem pro kontrolu hranic , jsem pro zásadní odmítnutí nepřizpůsobivých , jsem pro pomoc potřebným a životem krutě zkoušeným. Jaký je na tohle připravený scénář vládo ?

Proč čekat ?

16. září 2015 v 10:46 | Tocomnenapada
Uprchlická krize hýbe světem. Maďaři se do toho opřeli s vervou. Počet nových migrantů u nich po uzavření hranice se Srbskem radikálně poklesl. Zatímco ještě v pondělí překročilo hranice 9380 běženců, v úterý už jich bylo jenom 367. Až 316 běženců už čelí trestnímu stíhání za nelegální přechod hranice a poškození bariéry na hranicích. Naprosto jasná řeč čísel.
Nejen Německo skáče ze strany na stranu . Aktuálně německá kancléřka Angela Merkelová se postavila proti návrhu krácení příspěvků z fondů EU pro země, které odmítají přijímat běžence. Hrozby podle ní nejsou cesta k dohodě a je třeba dál jednat. Možnost omezit vyplácení peněz z fondů EU naznačil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Angela Merkelová vyzvala ke svolání mimořádného summitu EU. Situaci je podle nich nutné řešit na celoevropské úrovni, protože tři země nejvíc zasažené uprchlickou vlnou (Německo, Rakousko a Švédsko) to vlastními silami nezvládnou.
Francie mění názor - navíc se tvrdě opřela do těch, kteří se o běžence postarat nechtějí. "Mnoho nových evropských zemí odmítá přidat ruku k dílu. A to je proti evropské myšlence. To nemůžeme akceptovat," říká v současné době francouzský premiér Manuel Valls.
A u nás je "klid". Čekáme až problém dorazí k nám a vedeme válku s kvótami. Ano, kvóty jsou hloupost. Ale spoléhat na to, že neprojdou je taky hloupost. Připusťme si prohru v otázkách kvót a připravme se na to , jak bychom se měli zachovat v případě zavedení kvót.
Preventivně.
Co by se muselo stát , aby vláda přestala mít situaci stále jen "pod kontrolou" a realizovala cokoliv , co by už dopředu do světa signalizovalo , že u nás se nelegálním návštěvníkům nebude dařit dělat problémy ? Co by se muselo stát, aby to všichni věděli ještě dřív než k nám vstoupí ? Musíme pořád jen řešit jen to co už se stalo ? Nemůžeme někdy vědomě zabránit tomu co očekáváme dřív, než se to stane ? Udělejme něco pro sebe a eleminujme v samém zárodku myšlenku přesměrování toku uprhclíků přes naše území.
Preventivně.

Policejní prezident: Kontroly hranic zatím nebudou, ale připravujeme se ?!

14. září 2015 v 15:32 | Tocomnenapada
A zase z Česka přijela oblečená neoblečená ! Na co čekáme ? V dnešním vyjádření policejního prezidenta se to vlastně dočteme. "Situace se může každou hodinou či dnem změnit podle toho, zda se uprchlická vlna nepřesune právě kvůli zavřeným hranicím v okolí do Česka. O případném obnovení kontrol na českých hranicích by musela rozhodnout vláda."
Vláda ! Zítra se sejdou poslanci. Žádný takový bod u nich na pořadu jednání není. Žádné doporučení vládě. Snad se to objeví v interpelacích .
No a možná , že vláda na příštím jednání překvapí a v této věci rozhodne. Dnes na to asi neměli čas.
"V tuto chvíli nemáme aktuální informace o tom, že by u nás něco bezprostředně hrozilo, že by se uprchlíci ve větší vlně obrátili k našim hranicím," řekl policejní prezident. Neuvěřitelné ! Uprchlíci nebudou mít žádnou informaci o ztížené průchodnosti Českem a a proto se dá předpokládat , že se tímto směrem vydají.
Dokud to ale nevidíme na vlastní oči , není co řešit . Takže "nyní budeme operovat a monitorovat situaci do doby, než bude definitivně jasno, jaký bude dopad těch kontrol," byla slova pana policejního prezidenta, který odjel do Budapešti. Pozor, po cestě se ještě stihne setkat se slovenským policejním prezidentem, s kterým prý probere aktuální postup našich východních sousedů, kteří zavedli střežení hranic od pondělního dopoledne.
A co děje kolem ? Z tisku : Maďaři převážejí uprchlíky bez zastávky rovnou k rakouským hranicím. Rakouská vláda dočasně nasadí v rámci řešení uprchlické krize armádu. SNěmci zavedli kontroly na hranicích kvůli zemím, které odmítají kvóty. Slovensko přistoupilo k dočasným kontrolám na svých hraničních přechodech s Maďarskem a Rakouskem. Na hranice vyslalo dalších 220 policistů a zintenzivnilo hlídky i v pohraničí mimo oficiální hraniční přechod .
A v Bruselu začalo jednání ministrů vnitra členských zemí EU o kvótách…….
Bůh nás ochraňuj , a hlavně v době než se o to začneme starat sami.

ZELENÉ – ANO v Praze

11. září 2015 v 21:46 | Tocomnenapada
Při pohledu na poskakující pražskou primátorku, která spěchala "vlepit hubana" svému náměstkovi Stropnickému, jsem těžce zadržoval smích a současně mi bylo hodně smutno. Nebylo to setkání dávných přátel, nebylo to znovunalezení slušnosti a korektnosti, nebylo to pravdivé. Bylo to směšné představení pro lid, bylo to nedůstojné, bylo to falešné. Tohle je asi taky POLITIKA.
A takhle srdečně a zodpovědně se řídí největší české město ?
Prolistoval jsem pár tiskovin z minulosti.
11.srpna : "Neschopnost náměstka Stropnického vyřešit problém s pozastavenými stavebními předpisy začala vážně ohrožovat zájmy Prahy a hrozí nám odejmutí práva vydávat si samostatně pražské stavební předpisy," uvedla Krnáčová. "V takové situaci už není nadále možné přihlížet experimentům pana Stropnického a musela jsem zasáhnout," doplnila.
24.srpna : To , co dělá pan Stropnický, je pro mě nepochopitelné. Opravdu. Myslím, že je to částečně v jeho vlastním nastavení. Sám mi říkal, že konflikt je jeho pracovní metoda. Pro mě tedy ne. A rozhodně ne, když je někdo radním a má zodpovědnost za město. Toto si musí odpustit. Jenže se stávalo běžně, že jsme se do konfliktu dostávali.
25.srpna : Nedůvěru Krnáčové vyslovilo celkem patnáct členů předsednictva ze sedmnácti. Dva se zdrželi. "Měli jsme dnes krajské předsednictvo. Jednali jsme o průběhu klubu z minulého týdne. Musím říci, že krajské předsednictvo se shodlo s názorem klubu, že bohužel paní primátorka nadále důvěru klubu nemá," uvedl Hašek. O ztrátě podpory mluvily pro server i zastupitelky za ANO Marcela Plesníková a Jarmila Bendová.
26.srpna : Problémem magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice je setrvání náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ) ve funkci. "Čeká nás setkání ohledně další strategie a musíme se vrátit k problému koalice, a to je pan Stropnický". Předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek řekl, že klub je nyní jednotný a že "nás čeká hodně úkolů, které jsme si stanovili. Čas běžel dál a …….
11.září : "Situace v koalici je neudržitelná. Stropnický musí padnout." Je to jen pár dnů, kdy dvě ze tří vládních stran v Praze vydávaly podobná prohlášení jak na běžícím pásu.
"Teď je čas věnovat se více práci a obviňování z nekalých praktik si nechat někam do hospody, a ne do televize," prohlásil Dolínek. Podle něho ČSSD nikdy nechtěla koalici rozbít. K usnesení klubu, na základě kterého měli sociální demokraté podpořit případné odvolání Stropnického, Dolínek prohlásil, že je pro něj stále "živé".
Krnáčová líbala Stropnického, jeho rezignaci už nepožaduje. Náklonnost si Krnáčová se Stropnickým projevili ve středu, když přijeli před areál nádraží Bubny. Jakmile primátorka vystoupila z auta, rozeběhla se k náměstkovi a se slovy "ahoj!" mu vlepila pusu na obě tváře. Ten jí pak držel deštník, aby na ni nepršelo.
Večer v televizi jsem se od primátorky dozvěděl, že Stropnický je chytrý a pracovitý člověk, je integrální součástí naší rady a koalice funguje dál.
Od Šumavy k Tatrám tomu asi málokdo rozumí. A kdo by tomu měl rozumět ? Kromě aktérů nikdo. V tom právě tkví základ úspěchu takových politických řešení. ANO, zase máte na čas v Praze ZELENOU.
A život jde dál, rada "pracuje", zastupitelstvo se schází, lid se diví ……..

Uprchlíci za ostnatým drátem ?

10. září 2015 v 11:11 | Tocomnenapada
Tak teď nevím, jak mám rozumět požadavkům EU a názorům " velmocí " na zacházení s uprchlíky v Česku. Kvóty k přerozdělení uprchlíků jsou už dlouho žhavé téma . Někteří jsou proti stále , někteří jen schválili jejich odmítnutí. A ejhle , už je to tu zase. A momentálně se z pohledu EK jedná o cca 160 000 migrantů, 40 000 již jednou zamítnutých a k tomu 120 000 aktuálně "nových". Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na zasedání Evropského parlamentu ohlásil návrh na povinné přerozdělení dalších 120 000 uprchlíků mezi členské země Evropské unie. Má jít o osoby, které se nyní nacházejí v Řecku, v Itálii a v Maďarsku. Juncker upřesnil, že dohromady má být takto v unii rozmístěno 160 000 lidí.
Nikdo z EK asi nevnímá skutečnost, že běženci mají zcela jasnou představu o své zemi zaslíbené. A Česko to určitě není. Nebo se v EK neumějí s takovou situací poradit a tak "předhazují " opakovaně jedno a to samé. Něco z nich "vypadnout" musí a kvóty se na nějaký čas " o zábavu " postarají.
Ale jak se pane předsedo EK kvóty a nedobrovolné odklonění uprchlíků vyrovná s napadáním Česka za zacházení s uprchlíky ? České úřady prý jednají s běženci jako s nelegálními přistěhovalci a drží je za ostnatým drátem. A co teprve třeba Maďaři ?
U nás se opíráme o azylový zákon. Ale i kdyby to nebyl azylový zákon ,tak snad nedopustíme, aby se po naší zemi pohybovali lidé, kteří sem přišli ilegálně , nemají žádný doklad a odmítají o sobě cokoliv prozradit. Má nám být jedno kdo se na území republiky pohybuje ? I bez strašáka hrozby nějakými teroristy nevidím důvod tady nechávat bez identifikace působit kohokoliv odjinud.
A to že jsou v hlídaných zařízeních ? Možná je to částečně pro to, že je rozumné zjistit s kým máme tu čest. . Vždyť identifikace je přece úplně všude běžná věc. Možná, že hlídaný pobyt je taky možná pro jejich bezpečnost . Pravda , u nás se ubytovny nezapalují , běženci fyzicky nenapadají. Zatím . Ale co není , může být. Prevence.
I tak s námi běženci zůstat nechtějí a ubytovny hromadně opouštějí a snaží se nepoznáni zmizet do země zaslíbené. A to i s vědomím toho, že kdyby počkali pár dnů, nebo odkryly svoji identitu , mohou nabrat vysněný směr oficiálně . Prostě ani an tu přechodnou dobu u nás nechtějí setrvávat.
A teď si představím, že je někdo někde v průběhu cesty do země zaslíbené naloží a převeze někam sice hodně blízko ale zárověň pro ně nepřípustně daleko od očekávaného štěstí. Má snad někdo pocit , že s tím budou spokojení ? Myslí si snad někdo v EK, že přijmou úřednické rozhodnutí a zůstanou tam , kam je někdo administrativním příkazem odeslal?
Podle mě je to jen přání a není logicky uvažujícího člověka , který by tomu věřil. A co uděláme my ? Zavedeme opravdu dráty , kterými se budeme snažit migranty ( nebo v ten moment už předvybrané občany ČR ) na našem území ? Budeme jim vnucovat pro ně někým vybranou identitu do té doby, než to pochopí a budou se chtít integrovat a přijmout nový domov ? A kdy se tu budou cítit jako doma ? Za týden, za rok , za deset let ? A do té doby budou "za dráty " , aby se nerozběhli tam , kam původně vyrazili za lepší budoucností ?
Nebo se nám z EK dostane "metodické " pomoci , abychom mohli "přidělené" včlenit do naší společnosti a pracovat společně na skvělé budoucnosti ?
Třeba se na to dívám nepoliticky, nestátnicky , neevropsky. Možná. No asi musíme počkat na konečné rozhodnutí o kvótách a jejich naplňování. A pak jen sledovat kolik "přidělených " z rozhodnutí vládců z EK neskončí u sousedů. Možná se jim tu zalíbí a budou tu rádi pracovat. Vždyť i minimální mzda jistě poroste a brzy dosáhne úrovně podpory v sousedním Německu. A ty naše důchodce taky někdo musí z daní podporovat .
Tak co s kvótami ?

Dálnice

7. září 2015 v 10:34 | Tocomnenapada
Denně jezdím po dálnici D5. Jsou dny , kdy se mi dnes již téměř "památné" vyjádření od Krndy ( primátorky Prahy ) dere do úst . To nebyl jeden debil , to víc debilů !
Pořád máme plná média vytlačovačů a rychlost překračujících řidičů. Jo, je potřeba s takovými zatočit. Jen se nezdají volené postupy a hlavně priority. To je pořád keců o nutnosti radarů a ještě lepších radarů . Taky by se měly namonotovat na mýtné brány a k nim ještě kamery. A než to uděláme , budeme o tom hodně mluvit a zatím taky zvedneme pokuty. To bude určitě lacinější než to realizovat.
A proč se někdo nevěnuje taky těm "brzdičům" , kteří možná více , ale určitě častěji ohrožují plynulost a i bezpečnost nejen na dálnicích. Ti co jezdí rychle prý neznají zákony . Nebo je schválně nedodržují. A brzdiči ? Copak neznají základní pravidlo, že se jezdí vpravo ? Cožpak nevědí, že mají jet tak , aby neomezovali nebo neohrožovali sebe ani ostatní účastníky provozu ? Nebo to schválně nedodržují ?
A kdy si policie dá práci s kamioňáky ? S těmi "profesionálními " řidiči,ke kterým jsem dřív shlížel s úctou. Všichni měli "papíry" dlouho a většina z nich na náklaďáku na vojně najezdila nespočetně kilometrů a " měli to v ruce ". Dnes ? Profesionál ? Určitě se mezi nimi taky najde. Ale ukázat na něj je dnes bohužel jak hledat jehlu v kupce sena.
No nic. Dnes jsem jel po D5 zase. Mám za sebou asi 60 kilometrů a kupu zážitků. Absolvoval jsem 3 nebo možná i 4 omezení rychlosti ( často se to mění a tak teď si nejsem úplně jistý ). Někde se pracovalo , někde byl povrch tak nebezpečný, že to určitě je potřeba, někde se nedělo vůbec nic ( asi se čekalo na materiál nebo dělníky ). No a pak ti debilové. Dva mi myškou vyjeli z pravého pruhy těsně před auto. Jeden byl přitom komunikativní nebo ho bolel prst a ukázal mi tak zvednutý prostředníček. Druhý tak kamarádský nebyl , ale za oběma jsem to stovkou jel hodně dlouho. A kamión. Pár stovek metrů před rozšířením na 3 jízdní pruhy se rozhodl předjíždět kolegu. Přece za se za ním nepotáhne , když mu to jede o 5 za hodinu rychleji. Tak jsme pokračovali pár kilometrů necelou devadesátkou. Za námi se tvořila řada aut . "Profesionál" se dostal před předjížděný kamion a vrátil se doprava. Ale pozor. Doprava znamená až do třetího pomalého pruhu ! Debil.
Dojížděl jsem ku Praze a to vždy ještě víc zpozorním. A přišlo to. Další debil. Do poslední chvíle jede v levém ( rychlém ? ) pruhu a přitom chce výjezdem pryč z dálnice. Každodenně zažívám několi takových, co zapomenou , že chtějí dobočit a opustit dálnici. Když se proberou ( asi ) , dupnou v levém pruhu na brzdu a jakmile to jen trochu jde vecpou se do pruhu pravého a okamžitě pak do odbočovacího. V levém pruhu za ním brzdíme, v pravém pruhu kvůli němu řidiči brzdí a ve výjezdním pruhu taky stojí všichni na brzdách. Debil !
Ale v televizi říkají , že nemám zoufat. Policie dostane další rychlá auta , aby mohl stíhat ty, co překračují rychlost. Proč se nepodívá taky na ty co provoz brzdí a ohrožují ? Třeba by pak těch co překračují rychlost bylo přirozeně méně.
Po silnicích nejezdí debil, tam je denně plno debilů!

Krade se z veřejných prostředků. A prý za to můžou zákony !

4. září 2015 v 17:47 | Tocomnenapada
Z výroční zprávy BIS se dozvídáme , že v krajích a obcích se zneužívají veřejné peníze. A to prý není všechno. "Dalšími rizikovými oblastmi jsou správa společností s majetkovou účastí obcí a krajů nebo přerozdělování veřejných prostředků. Ve všech těchto oblastech BIS zaznamenala rozsáhlé zneužívání veřejných financí," uvádí BIS ve své výroční zprávě. Kontrarozvědka zaznamenala také "pokusy o ovlivnění rozhodování úředníků na ministerstvu financí, kteří by mohli umožnit hladký průběh čerpání dotace z fondů EU.
Chvíli přemýšlím ze kterého roku je ta právě zveřejněná zpráva. To nemůže být aktuální informace od tajné služby směrem k veřejnosti v roce 2015. Tak to myslím je už několik dlouhých let. A dokonce jsem se doslechl i o nějakých řešených případech a dokonce soudech . Určitě se tedy nejedná o žádný letošní převratný objev.
Neměla snad BIS co dát do výroční zprávy ? Nebo se snad i tajnými službami neustále připomínaný a vyzdvihovaný stav nikoho neděsí ? Což to lidi už zase berou jako běžnou věc , která tak byla , je a stejně bude? Vždyť na předvolebních setkáních věděli všichni jak s tím zatočit. Zapomněli snad ti dnes vládnoucí , že taková situace tady je ? Nikdo jim to nepřipomíná a témata pro volební meetingy se ještě nehledají ? Potřebujeme si držet , platit a rozšiřovat tajné služby , aby každoročně opakovaly to stejné ? Až do omrzení nebo do dalších voleb ?
POZOR ALE ! Podle zpravodajců však rozsáhlé zneužívání veřejných peněz v krajích a obcích zůstává kvůli zákonům většinou skryté a nepostižené. Situaci by podle kontrarozvědky zlepšila výraznější kontrola na lokální úrovni a větší pravomoc Nejvyššího kontrolního úřadu. Hurá, máme nástin řešení. A s vysokou pravděpodobností pořád nikoho , kdo by to poslouchal a chtěl se tím zabývat.
Ale už se možná s těmi Kobrami blýská na lepší časy. A co teprve EET ? A na najvyšší úrovni to taky máme "v dobrém směru " - VLÁDNÍ PROŠETŘOVATEL. Nikdo neví , podle jakých pravidel a zásad bude fungovat , ale máme ho. Tak se možná ( myslím už v této funkci )seznámí se zprávou BIS , konkrétně s pasáží o "starých známostech " na ministerstvu školství, které vedly k ovlivňování státní správy. Nebo že "docházelo k předávání detailních informací o operačním programu "Vzdělávání pro konkurenceschopnost","a taky o snahách o ovlivňování na ministerstvu zemědělství. Možná by taky mohl "mrknout" na pokusy o ovlivnění rozhodování úředníků na ministerstvu financí, kteří by mohli umožnit hladký průběh čerpání dotace z fondů EU, o kterých se BIS ve zprávě zmiňuje. Jé, ten bude mít práce. Ale až poté , co bude vědět jak jí dělat . Nebo až mu někdo udá směr ?
Výroční zpráva BIS opakovaně potvrzuje to, co si všichni myslí. Kdy už někdo začne řešit alespoň ty zákony díky nimž však rozsáhlé zneužívání veřejných peněz v krajích a obcích zůstává kvůli zákonům většinou skryté a nepostižené ?
Málo nás, kteří to můžou chtít a ještě se pokusit to změnit. Jasně . Mám na mysli ty z Horní nebo Dolní. Ne, ne. Komory parlamentu přece. Kdo z námi zvolených zástupců se toho ujme ? Nebo to zůstane tak a příští rok zase BIS naservíruje veřejnosti informaci o evidentním ale nepostižitelném zneužívání veřejných peněz ?
Kdo ví ?