Ty bláho – vládní prošetřovatel

27. srpna 2015 v 18:32 | Tocomnenapada
A sakra. Nepodpora , která plyne z nekomunikace jako vysvětlení v ANO. A teď zase Prošetřovatel . Co to je ? Taky jste to četli ? Prošetřovatelem na vládě bude Kněžínek. Dienstbierův náměstek bude řešit i podezření týkající se premiéra.
To má být " vládní GIBS "? Jak bude fungovat ? Kde bude taková " pracovní pozice " začleněná ? Bude podléhat ministru spravedlnosti nebo vnitra ? To je asi blbost. Bude pod premiérem ? Blbost. Bude se zpovídat přesedovi horní nebo dolní komory parlamentu ? Asi blbost. Bude součástí nezávislé justice ? A proč by pak takové nezávislé místo v uvnitř nezávislých zřizovali ?
Možná bude ze " systému" úplně vyčleněný "PROŠETŘOVATEL" . No ale co potom udělá s výsledky svého prošetřování ? Postoupí je nezávislému soudu ? A kde je policie ? Tak to asi nebude. Možná zřídíme "nezávislou vyšetřovací komisi" , která bude dohlížet na postup přešetřovatele . Ale kdo by v ní měl zasedat ? A co ona udělá s výsledky přešetřování ? A to je vlastně jedno. Prostě přešetřovatel přešetří a něco " z něj vypadne ". Pak někdo ( a je vpravdě úplně fuk kdo ) rozhodne , jak s tím naložit dál. Možná se podá trestní oznámení a nastoupí Policie . Fajn , ušetříme, protože Policie už to bude mít "předžvýkané" a její práce už bude "brnkačka". A když se ten "někdo" rozhodne , že se nejedná o trestný ale jen zavrženíhodný čin nebo hoooodně velký přestupek nebo třeba jednání v rozporu se slušným chováním či dobrými mravy ? Co se pak stane ? Dostane viník od " toho někoho " domácí vězení nebo bude 100krát opisovat "kodex politika" ?
Měl bych být klidnější.
Vím, že existuje prošetřovatel. Sice nevím co to znamená, ale hezky to zní.
Vím , že z logiky věci se musí objevit postup podle něhož bude prošetřovatel jednat a fungovat. Sice nevím kdo ho vytvoří a bude sledovat jeho doržování , ale určitě to vznikne.
Vím , že musí být někdo , kdo bude vyhodnocovat výsledky práce prošetřovatele a navrhovat pochavly či postihy viníků. Sice nevím , kdo ten někdo bude , kdo ho jmenuje či sestaví ,kdo ho bude kontrolovat a v případě problémů ho dovolá , ale to jsou teď zbytečné starosti.
Nestačí mi snad , že máme prošetřovatele ? Nestačí mi snad , že vláda ukazuje lidu pevnou ruku ? Prostě jakékoliv podezření ( nebo co to vlastně bude ten pán přešetřovat ) bude nepochybně v rámci časových a jiných možností právě utvořené pozice PŘEŠETŘENO.
Opravdu nevím , co to ten prošetřovatel vlastně znamená ? Být ve vládě prostě není legrace. A teď už ani úředník nebude v klidu. Všichni "nahoře " třeste se, PROŠETŘOVATEL přichází !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama