Prezident ( ? ) bude finančně pomáhat Klokánkům

31. srpna 2015 v 14:19 | Tocomnenapada
Dnes jsem se necíleně dostal ke sledování přímého přenosu z briefingu našeho pana prezidenta. Půl hodiny povídání a pár minut Ovčáčkem "řízeného diskutování".
Zaujal mě nápad prezidenta na pomoc Fondu ohrožených dětí-Klokánkům. Situace kolem Klokánků je moc smutná a téma to je zrovna hodně populární. Vláda se k problému financování a dluhů Klokánků staví zády a málokdo se v tom dokáže správně zorientovat. Špatné hospodaření fondu nebo špatné vládnutí našich "vyvolených"? Myslím, že ve výsledku to vyjde nastejno. Trpět budou ty děti.
Najednou se objeví bohatý "rek", princeznu políbí a ……. Ne tak ne. Bohatý se do toho sice vložil , ale pohádka to není. Realita. Asi dobré srdce. Či v tom můžeme hledat něco jiného ? A kdo to vlastně je ten člověk ? Jak se jmenuje ? Kde žije ? Žádná tiskovka , žádné focení s dětmi ………
A dnes se z médií přítomných na prezidentském briefingu dozvídám, že pan prezident se taky rozhodl ku pomoci. Proč zrovna Klokánkům a zrovna teď ? No nic, může pomoci , tak pomáhá. Ale proč finanční pomoc půjde z Fondu na snížení státního dluhu ? Vždycky jsem se domníval, že takový specifický , velice úzce zaměřený fond s jasným a jediným cílem , bude plnit , to dostal do vínku. A ejhle , ekonomika roste , státní dluh už tak netáhne. Klokánky ( tedy nešťastné děti ) je to pravé. Proč tedy neupravit zásady pro fungování a činnost fondu ? Správní rada bude pro a ten kdo tam čirou náhodou přispěl ? A kdo tam vlastně přispěl ? Kdo by chtěl být na pranýři jako nelida ?
Tak do toho Fonde na snížení státního dluhu nebo snad Fondu na snížení dluhů Klokánků ?
A mohl bych pane prezidente podat návrh na podporu organizace , která se stará o postižené občany a finančně na tom není úplně skvěle, z prostředků Fondu na snížení státního dluhu ? Jsou fakt dobří a peněz mají fakt málo !
Bude se tvořit pořadník čekatelů na podporu nebo bude rozhodovat správní rada fondu na základě nikdy nepublikovaných kriterií ? V každém případě mám kandidáta , který by si pomoc zasloužil. Kdo na hradě přijme můj návrh ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama