Kázeň řidičů na českých silnicích

27. srpna 2015 v 18:30 | Tocomnenapada
Ministr Ťok chce vrátit kázeň na české silnice, dočetl jsem se v novinách. Zavede tvrdé pokuty a častější měření radarem, pokračuje titulek. Konečně, říkám si a hned hltám další text.
Zdůvodnění pan ministra : "Je potřeba s takovými věcmi občas přicházet, aby se řidičům připomnělo, co se od nich chce," mi vyznívá minimálně zvláštně, nepoužiji -li slovo trefnější. A to i přesto, že s potřebou zásahu do "provozu" na českých silnicích plně souhlasím.
Jen mám pocit, že se pan ministr nechává unést davem a uvažované postihy míří jen na část problému na našich silnicích. Ten kdo jezdí po dálnicích a rychlostních silnicích ví, o čem je řeč.
Pan ministr hodlá "přivřít přívod vzduchu" především těm neposlušným řidičům, kteří překračují povolenou rychlost, tedy jezdí rychle. A co ti co jezdí nepřiměřeně pomalu, brzdí a ohrožují provoz na silnicích? Který z nesvátečních řidičů se s nimi ještě nesetkal? Těžko takového najít. Osobně si takové "nepiráty silnic" pojmenovávám školitelé. Ano, pro mě jsou to úplně stejní školitelé jak " vytlačovači". Nevím, kteří z nich jsou z dlouhodobějšího pohledu pro ostatní řidiče nebezpečnější. Školitel louda jezdí zásadně v levém ( rychlém ) pruhu na dálnici a uprostřed vozovky na ostatních cestách. Stodvacítka je maximální rychlostí, kterou dosahuje málokterý z takových "pedagogů". Není snad tohle taky porušování předpisů? Podle mého nepochybně ano. Vždyť snad nejzákladnějším pravidlem je jízda vpravo. Takže omezování o ohrožování ostatních účastníků provozu je až další v pořadí. Ovšem závažnější skutečností.
A co na to zákon? A co na to Policie ? A co na to statistika ? Kolik dopravních nehod mělo za příčinu takového troubu , co jezdí z jeho pohledu jedině správně ? Nebylo by fajn pane ministře se problémem provozu na českých silnicích zabývat tak nějak komplexněji ? Nebylo by správné trestat tedy i ty ostatní, kteří nepřinášejí tak hodně "veřejných bodů " ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama